מאות בני אדם הגיעו אמש (שני) לאירוע הקפות שניות בגן סאקר שבירושלים. האורחים הנרגשים נאלצו להמתין קרוב לשעה מחוץ למתחם כשהמשטרה מסרבת לאפשר להם להיכנס. לטענת המשטרה מחיצת ההפרדה שהוצבה במקום היוותה סכנה בטיחותית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

החלטת המשטרה עוררה את זעמם של חברי הסיעות החרדיות בעיריות ירושלים שטענו כי דרישת המשטרה נעשה בשל התנגדות לקיום אירוע עם הפרדה מגדרית. "מה זה החוצפה הזאת שיכול להגיע קצין בערב אירוע ולהודיע - והודיע לי אישית, שלא יספרו סיפורים", אמר בזעם יצחק פינדרוס, סגן ראש העיר מטעם יהדות התורה.

לדברי פינדרוס, רק לאחר שהמשטרה הגיעה לפשרה עם המארגנים הוסכם על הכנסת הקהל לרחבת האירוע. "בסופו של דבר, אחרי חצי שעה בהם שיגעו אנשים בחוץ ולא נתנו להיכנס, הם התפשרו והודיעו 'יהיה בסדר, תעשו איזשהו פתרון הנדסי' וכך התחיל האירוע הזה באיחור של חצי שעה". בשל החלטת המשטרה, הופעתם של האחים יונתן ואהרן רזאל שמוקד האירוע החלה מול רחבה ריקה.

"מדובר בכפייה אנטי דתית"

גם המשנה לראש עיריית ירושלים דב קלמנוביץ תקף את החלטת המשטרה ואמר כי לדעתו מדובר ב"כפייה אנטי דתית". "בשכונות רבות נערכות הקפות שכוללות ריקודים נפרדים. מדובר באירועים שהמשתתפים בהם דתיים שרוצים את ההפרדה ומדובר באירוע בעל אופי דתי ולא יעלה על הדעת לכפות על ציבור דתי שחוגג הקפות שניות אירוע מעורב".

רחבת האירוע הריקה (צילום: חדשות 2)
רחבת האירוע הריקה | צילום: חדשות 2

קלמנוביץ שב והדגיש כי האירוע המדובר היה מתוכנן להיות בהפרדה מלאה לעומת אירועים אחרים - מעורבים- שתוכננו ברחבי העיר. "אני מציע לפלורליסטים להיות כאלה כמי שהם אוהבים להציג את עצמם ולא אנטי דתיים וכופים את דעתם על הציבור שרוצה הפרדה".

מנגד טוענים במשטרה כי ההחלטה התקבלה לאחר בדיקת מהנדס בטיחות מטעם המארגנים שחתם על תכנית הבטיחות לאירוע. על פי הודעת המשטרה, "המהנדס הגיע למקום ומנע את פתיחת האירוע בגין אי עמידה בתוכנית הבטיחות שנקבעה מראש ולאחר שהמארגנים תיקנו את ליקויי הבטיחות אפשר מהנדס הבטיחות את פתיחת האירוע".