המפגש המרש, ירושלים
המפגש המרש, ירושלים | צילום:

"תודה רבה לכם שהצלתם את חיי הבן שלנו" כך אמרו בהתרגשות היום (חמישי), הוריו של הילד בן ה-6, הסובל מאוטיזם, שנעדר מביתו בירושלים ואותר כעבור כיממה סמוך לתוואי חיזמה על ידי לוחמי משמר הגבול.

במפגש מרגש שהתקיים היום בביתו של הילד בן ה-6 משכונת נווה יעקב בירושלים, שנעדר השבוע מביתו, פגשו הוריו של הילד והילד עצמו את לוחמי משמר הגבול מגזרת עוטף ירושלים שאיתרו את בנם סמוך לתוואי הגדר, ליד הכפר חיזמה.

הלוחמים סיפרו להורים על ההתרגשות שאחזה בהם כשהבינו שהדמות שהם רואים סמוך לגדר זהו בנם, אותו חיפשו כלל שוטרי מחוז ירושלים בסיוע מאות מתנדבים במהלך כל היום והלילה. ההורים חיבקו את הלוחמים בהתרגשות רבה, וגמעו כל פיסת מידע אודות המפגש הראשון של הלוחמים עם בנם.

"ההתרשות היא גם שלנו", לוחמי מג"ב | צילום:

"ההתרגשות היא לא רק שלכם ההורים אלא גם שלנו. עשרות שוטרים מכלל יחידות המחוז ומתנדבים פעלו לחפש את בנכם ואנו שמחים על הזכות להשיבו בריא ושלם אליכם", אמרו הלוחמים להורים בסיום הביקור.

חיפוש מורט עצבים

הילד נראה בשעות הערב בתחנת האוטובוס ברחוב שמואל ניימן בשכונת נווה יעקב בבירה ואז נעלמו עקבותיו. מצלמות האבטחה הובילו את חוקרי המשטרה, רק בשעה 04:30 לפנות בוקר - לקצה החוט. בתיעוד נראה הילד צועד במורד הרחוב, חולף על פני בית הכנסת "חפץ חיים" בשכונה, ואז יורד במדרגות המובילות לשביל, סמוך לביתו. מכאן, הדרך אל הוואדי הייתה קצרה מאוד.

במשך הלילה ניסו חוקרי המשטרה לתשאל את ההורים ההמומים, ורק אז ראו את התיעוד והבינו: הילד התקדם בתוך הוואדי החשוך. בתום ליל שימורים וחיפוש מורט עצבים שבו לקחו חלק מתנדבים אזרחים, הבחינה תצפיתנית בילד מתהלך בשטח הפתוח סמוך לכפר חיזמה, משוטט ותשוש. צוותי משטרה ומג"ב שאיתרו אותו העלו אותו לרכבם, הרגיעו אותו, חיממו אותו ונתנו לו לשתות, טרם פינויו לבית החולים.