בתוך שבוע שוב הוקלטה גננת מקללת: לפני כחודש בני זוג צעירים מחולון החליטו לרשום את בתם בת העשרה חודשים למעון פרטי בעיר. לאחר סקר שוק קצר ואיסוף המלצות הם בחרו במעון שנודע בזכות 40 שנות הוותק שלו בתחום, מתוך אמונה שבתם בידיים בטוחות. אלא שזמן מה לאחר שהחלו לשלוח את בתם למעון, התעוררו בהם חשדות שלא מספרים להם על כל ההתרחשויות בו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ההורים חשו בשינוי בהתנהגות בתם, לאחר שלדבריהם שבה מותשת באופן חריג מהגן. באחד הימים הבחינו ההורים כי בתם חזרה עם חבורה גדולה בראשה. בשלב זה הם החליטו לשלוח את בתם עם מכשיר הקלטה למעון בכדי לבחון את התנהגותה של הגננת.

"כשהבנו שמשהו לא בסדר, פנינו לגננת כדי לקבל תשובות", סיפרו ההורים לחדשות 2 Online. "היא פשוט החלה לצעוק עלינו ולענות לנו באגרסיביות. שלחנו גם את הסבא והסבתא להציץ במהלך היום על הילדה בגן כדי לבדוק שהכל בסדר, אבל הם חזרו עם תשובות לא טובות".

בהקלטה נשמעות הגננות כשהן צועקות, מקללות את הילדים, ומכריחות אותם ללכת לישון. "שקט! די!", נשמעת אחת הגננות שלאחר מכן תהתה: "שומעים את המכשפה הזאת שלא ישנה, את המנוולת הזאת? היא לא ישנה אפילו לא יום אחד הדרעק הזאת. שקט כבר קיבינימט. ילדה נוראית".

"הוסבר להורים מה לעשות במצב של דימום" (צילום: רויטרס, חדשות)
"ירקו לנו בפנים" (אילוסטרציה) | צילום: רויטרס, חדשות

"טראומה לכל החיים"

"אנחנו מזועזעים, פגועים, כאב לב", אמרה אמה של התינוקת למשמע ההקלטה. "לא חשבתי שזה הגיוני בכלל, לא תיארתי שאפשר להגיע לכאלו רמות של גועל וחלחלה. הם היו הורסים לי את התינוקת וגורמים לה לטראומה לכל החיים".

עם שמיעת ההקלטה הוציאו ההורים את התינוקת מהמעון ועדכנו את שאר ההורים שהם בקשר איתם ולהגיש תלונה בעירית חולון. "דווקא במוסדות הפרטיים הפיקוח שקיים הוא לא מספיק. הפקדנו את הדבר הכי יקר לנו וירקו לנו בפנים", הוסיפה האם.

ממשרד העבודה והרווחה נמסר בתגובה: "מדובר במסגרת שאינה מוכרת על ידי משרד העבודה והרווחה. בעקבות הפניה, יישלח פיקוח למסגרת לבירור התלונה".

בעקבות הפרסום בחדשות 2 Online הגיב בתקיפות חבר ועדת העבודה והרווחה בכנסת ח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני) ואמר כי יש להטיל פיקוח נוקשה יותר על הפעוטונים. "המעונות הפרטיים הפכו לשטח הפקר של ממש כשכל שבוע מתגלה מקרה חדש של התעללות פושעת כלפי פעוטות חסרי ישע", אמר. "יש רק דרך אחת לסיים עם ההפקרות הזאת והיא הצבת מצלמות במעגל סגור בגנים הפרטיים והחלת פיקוח נוקשה יותר. למעלה מ-80 ח"כים חתמו על הצעת החוק שלי בנושא ואני מתכוון לקדמה כבר במושב הקרוב של הכנסת".

לפניות לכתבת: Avivitm@ch2news.co.il