צוותי כיבוי פועלים ביישוב. דולב
צוותי כיבוי פועלים ביישוב. דולב | צילום:

שריפה פרצה ביישוב דולב שבבנימין: האש שהתלקחה בסמוך לישוב חצתה את גדר הישוב , 3 קרוונים ומיכלי גז החלו לבעור. 21 צוותי כיבוי הוזעקו ליישוב ו-20 משפחות פונו מבתיהן מחשש להתלקחות. לא דווח על נפגעים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מפקד גזרת בנימין דיווח כי האש חצתה את הכביש ועברה את גדר הישוב, 2 קרוואנים עלו באש כמו גם כמה מיכלי גז שמשמיעים בשעות אלו פיצוצים ברחבי הישוב, סכנה נשקפת למבנים נוספים. גובה הלהבות הגיע ל-20 מטרים בקו חזית האש. כוחות נוספים נשלחו מתחנות המחוז וממחוזות סמוכים.

21 צוותי כיבוי בסיוע מתנדבים וסיוע חוצה מחוזות ורכבי אספקה צבאיים פועלים בשטח. הכוחות מנסים להשיג שליטה באש הממשיכה לנוע בעצמה בפאתי הישוב, כשברקע מתחזקות הרוחות המוסיפות ללבות אותה. לוחמי האש מבצעים פעולות מניעתיות בכדי לנסות לבלום את התפשטות הלהבות לעבר בתים נוספים.

דולב, אמש (צילום: אהוד אמיתון/TPS)
גן הילדים בדולב | צילום: אהוד אמיתון/TPS

למקום הוזעקו גם צוותי כיבוי מתחנות שונות במרכז הארץ בכדי לתגבר את הכוחות הפועלים. הבתים שפונו נמצאים בקו הראשון הסמוך למוקד ההתלקחות.

במהלך היממה האחרונה פרצו שריפות ברחבי הארץ, כשהגדולה מביניהן - בזכרון יעקב. יותר מ-200 לוחמי אש נמצאים גם בשעות אלו ביישוב בניסיון להשיג שליטה בדליקה שהתלקחה בשעות הצהריים. הצוותים מחולקים לגזרות פעולה ונערכים להישארות בשטח, כשההערכה היא שמאמצי הכיבוי יימשכו אל תוך הלילה.

1,700 שרפות ב-58 מוקדים (צילום: איברהים גרייס, חדשות)
אבו סנאן. הערב | צילום: איברהים גרייס, חדשות

האש בזכרון יעקב כילתה עשרה בתים, והתושבים בשלוש שכונות מהיישוב נדרשו להתפנות למתנ"ס מרוחק מאזור הבעירה. בשעות הערב המאוחרות חודשה גם אספקת החשמל לאזורים שנפגעו, זאת לאחר שהשריפה פגעה בשני קווי מתח של היישוב. במהלך היום העניקו פראמדיקים של מד"א טיפול רפואי ל-13 בני אדם שנפגעו באורח קל כתוצאה משאיפת עשן, בהם תינוק בן עשרה ימים.

מלבד השריפה בזכרון, דליקה נוספת פרצה בשעות הערב גם ביישוב אבו סנאן שבגליל המערבי. מוקד ההתלקחות הוא ככל הנראה בחורשה הסמוכה לשטח היישוב. צוותי הכיבוי פועלים בכוחות מתוגברים בכדי למנוע את התפשטות הלהבות לבתי התושבים. לא דווח על נפגעים בדליקה.

במקביל באזור הדרום, צוותי כיבוי מתחנות קרית גת ואשקלון הוזעקו ליער הסמוך לכביש 35, בקרבת קריית גת, בכדי לכבות דליקה שהתלקחה במקום. הלוחמים החלו בפעולות לבלימת התפשטות האש לאזורים מיושבים. גם במקרה זה לא דווח על נפגעים.