ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים היום (שישי) דיון מבצעי בבסיס חיל האוויר בחצור, שם מתרכזים מטוסי הכיבוי הישראלים והזרים שפועלים לכיבוי גל השריפות ברחבי הארץ. הדיון בהשתתפות מפקד חיל האוויר וסגן ניצב כבאות התמקד בתיאום הפעילות בין הכוחות האוויריים הרבים הפועלים באזור. "מי שינסה לשרוף את מדינת ישראל יענש בחומרה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"אין כאן ספק שיש מקרי הצתה", אמר ראש הממשלה בהצהרה לתקשורת. "אנחנו מחפשים דרכים למנוע את התפשטות התופעה והענישה היא הדבר החשוב ביותר, יש מחיר לטרור ההסתה". נתניהו גם הוסיף שעדיין לא ברור אם מדובר בפעילות מאורגנת או יוזמות של יחידים.

נתניהו גם הודה לסיוע הבינלאומי שקיבלה מדינת ישראל ממדינות רבות בעולם: "אני רואה תופעה מבורכת של מדינות רבות שפונות אלינו מבלי שנפנה אליהן, כל עזרה תתקבל בברכה".  

"כשהסופרטנקר יגיע נקיים דיון עם הטייסים האמריקנים ונבחן פעולות מניעתיות" אמר ראש הממשלה. "נבחן גם אפשרות של פעולות בלילה. אף אחד לא עשה זאת בשום מקום ויכול להיות שישראל תהייה הראשונה בעולם".   

בדיון שכינס נתניהו השתתפו השר לביטחון פנים גלעד ארדן, השרה מירי רגב, ראש המל"ל יעקב נגל, מפכ"ל המשטרה רנ"צ רוני אלשיך, מפקד חיל אוויר אלוף אמיר אשל וסגן ניצב כבאות בן נר שמעון.

נתניהו בדיון בבסיס חצור (צילום: קובי גדעון, לעמ)
נתניהו בדיון בבסיס חצור | צילום: קובי גדעון, לעמ

אתמול הגיעו לארץ כ-10 מטוסי כיבוי מקפריסין, יוון, טורקיה, קרואטיה, בריטניה ורוסיה. המטוסים לקחו חלק משמעותי בפעולות הכיבוי ברחבי הארץ, בדגש על שריפות הענק בחיפה. בנוסף, הגיעו בשעות הלילה 8 כבאיות ו-40 כבאים מהרשות הפלסטינית שהציעה לסייע לישראל בהתמודדות עם השריפות.

הערב בשעה 18:50 צפוי לנחות בנמל התעופה בן גוריון מטוס הסופרטנקר מארה"ב המסוגל לשאת כ-75 טון של חומרי כיבוי ועיכוב בערה. המטוס הגיע בעקבות בקשה מיוחדת של ראש הממשלה.

כבאים הבוקר בחיפה (צילום: גיא תורג'מן)
כבאים הבוקר בחיפה | צילום: גיא תורג'מן

מוקדם יותר היום ביקר נתניהו יחד עם השר לביטחון פנים גלעד ארדן בזירת השריפה שהתרחשה ביישוב בית מאיר בהרי ירושלים. ראש הממשלה פגש את לוחמי האש שעמלו על כיבוי השריפה ושיבח אותם על עבודתם הקשה. "זאת גבורה, אתם עומדים בקו האש", אמר להם.

נתניהו גם התייחס לדוח מבקר המדינה בנושא השריפה בכרמל שלטענתו לא קבע כי צריך להקים טייסת כיבוי. "החלטנו להקים טייסת, אפילו שזה לא נכלל בשום דוח", טען נתניהו. "לא בדוח המבקר על השריפה, כלום".