נתיבי איילון בשעות היום (צילום: שי פוקס)
בקרוב: מצלמות אכיפה באיילון | צילום: שי פוקס

בשורה לנהגים - ולציבור הנוסעים בתחבורה הציבורית: החל מיום ראשון הקרוב יחלו במשרד התחבורה ובמשטרת ישראל להפעיל את מצלמות אכיפה שהוצבו לאחרונה בנתיב התחבורה הציבורית בנתיבי איילון - בקטע שאורכו 10 קילומטרים בין מחלף חולות עד מחלף חולון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המצלמות האוטומטיות הוצבו על גשרים מעל הכביש וחוברו למרכז שליטה ובקרה של המשטרה, שיפענח את הצילומים וישלח מידית דוחות בסך 500 שקלים לכל נהג רכב לא מורשה שייסע בנתיב התחבורה הציבורית. על פי התקנות הנסיעה בנתיב הזה אסורה בשעות 06:30-10:00 בבוקר. בשעות האלה תתאפשר בנתיב נסיעה לאוטובוסים ומוניות בלבד.

במשרד התחבורה מדגישים כי המצלמות ישמשו לאכיפת נסיעה בנתיב התחבורה הציבורית בלבד, ולא ישמשו לאכיפת מהירות נסיעה או כל סוג אחר של אכיפה. בשבועות הקרובים יופעלו מצלמות אכיפה דומות גם בנתיבי התחבורה הציבורית בכביש החוף (ממחלף פולג עד מחלף רבין) ובעשרות נתיבי תחבורה ציבורית בתל אביב, בהם ברחובות אבן גבירול, אלנבי, דיזנגוף, נמיר, סלמה, המלך ג'ורג', המסגר ויהודה המכבי.

בשלב השני יופעלו מצלמות אכיפה אוטומטיות בנתיבי תחבורה ציבורית בינעירוניים נוספים ברחבי הארץ ובערים נוספות בגוש דן שחתמו על הסכמים עם משרד התחבורה להקמת נתיבי תחבורה ציבורית בתחומן. "המטרה היא להגדיל את מספר המשתמשים בתחבורה הציבורית", אמר שר התחבורה ישראל כץ, "ולהגביר משמעותית את תדירות האוטובוסים ומספר הקווים הפעילים באמצעות רמת שירות גבוהה יותר".