"השוטר שלף אותי מהאוטו, גרר אותי על הרצפה והכה אותי שוב ושוב": זה קרה בסוף השבוע שעבר, במחסום שלפני הכניסה לעיר אילת. י', תושב דימונה ובן לקהילת העבריים, נסע עם אשתו במכונית על מנת לחגוג לה יום הולדת בעיר - ונעצר במחסום לבקשת שוטרי מג"ב. את מה שקרה בדקות הבאות, ותועד על ידי עובר אורח, י' לא ישכח עוד הרבה זמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"נעצרנו במחסום ושוטר ביקש לראות תעודת זהות שלי ושל אשתי", הוא מספר בריאיון לחדשות 2 Online ימים לאחר המקרה. "מסרתי לו את התעודה והוא התחיל להסתכל. שאלתי מג"בניק שישב בבוטקה הסמוך מה הבעיה ומה קורה פה - ואז, פתאום, הוא יצא באכזריות מהבוטקה ורץ ישר אלינו".

לטענתו של י', בשלב הזה - וללא שום סיבה נראית לעין, החל השוטר לנהוג כלפיו באלימות קשה: "ראיתי שהוא מנסה לפרוץ לי לתוך האוטו, פתחתי לו את הדלת עם הידית כדי שייכנס - ואז הוא פשוט שלף אותי החוצה והתחיל להכות אותי. הוא גרר אותי על הרצפה עד הבוטקה והמשיך להרביץ לי. צעקתי 'מה עשיתי לך שאתה מרביץ לי ככה? אני אזרח ישראלי! אני מקהילת העבריים בדימונה!'". אלא שהשוטר, כך לדבריו, התעלם מקריאותיו - והמשיך להכותו.

"הוא זרק אותי על הרצפה", המשיך י' לתאר את שאירע לו, "הוא שם את הרגל על הגב שלי ושכב עליי שלא אזוז. הוא ניסה לעצור אותי ולשים עליי אזיקים ואמרתי לו: 'מה עשיתי שאתה שם עליי אזיקים?' הוא היה על הגב שלי ולא יכולתי לנשום בכלל, הרגשתי שהוא הולך להרוג אותי". לטענתו, אחרי שהושכב על הקרקע - הוא הוכנס שוב לתוך הבוטקה, שם המשיך השוטר להכותו.

"איך אפשר לעשות דבר כזה?"

את התקרית הקשה תיעד עודד, עד ראייה שהמתין עם מכוניתו במחסום. "ראיתי את הדלת של המכונית שעמדה לפניי במחסום נפתחת - וממנה נשלף החוצה הנהג", תיאר. "השוטר גרר אותו על הרצפה והתחיל להרביץ לו, והבחור לא עשה כלום. הוא כל הזמן זעק: 'אני תושב דימונה, מקהילת העבריים, תעזבו אותי'".

תקיפה באילת
"זעקתי שיפסיק, לא יודע מה עשיתי" | צילום:"בשלב הזה החלטתי לשלוף מצלמה שהייתה לי באוטו ולתעד את האירוע", המשיך עודד. "צעקתי לעבר השוטרים: 'תתביישו לכם, אני מצלם הכל' - וגם זה לא הרתיע את השוטר, שהיה נראה לי כמו מפקד המחסום, להמשיך ולרכון על הנהג ולחנוק אותו. הם ביקשו ממני להפסיק לצלם ואני המשכתי. המחזה הזה היה מזוויע ולא ברור לי איך דבר כזה יכול לקרות במדינה שלנו".

"למה זה קרה לי"

שבוע לאחר המקרה - ולאחר שצפה בצילומים שתיעדו את התקרית, י' מתקשה להתאושש. "לראות את הדברים האלה זה כואב, זה מרגיז וזה משפיל", הוא אומר. "אני ממשיך לשאול את עצמי כל הזמן למה זה קרה לי. אני ואשתי לא מצליחים לישון, כל לילה אנחנו מגיעים הביתה עם דמעות. יש לי כאבים כל הזמן. אני בטראומה נפשית".

"נולדתי במדינה הזאת, אני מרגיש חלק ממנה - אבל כואב לי שאני ובני הקהילה שלי צריכים לעבור חוויות כאלה. אני חושב ברצינות מה הולך להיות מחר ואיך אני ממשיך מכאן", הוא מספר בכאב. "אני יודע שהמג"בניק שהרביץ לי יודע שזה לא היה מגיע לי. יכול להיות שאם עודד לא היה בזירה, הסיפור הזה היה נגמר אחרת".

ממשמר הגבול נמסר בתגובה כי מבדיקת האירוע עולה ש"המתלונן הגיע למחסום הכניסה לעיר אילת, ובדומה לאזרחים רבים שעושים דרכם אל העיר, השוטרים פנו אליו בבקשה שיזדהה. הוא סירב להזדהות ולשתף פעולה עם השוטרים - כל זאת תוך שהוא מתלהם, מגדף ותוקף את מפקד המחסום. הוא נעצר תוך שימוש בכוח סביר כשכל העת הוא ממשיך להתנגד למעצרו.

"אדם נוסף שהגיע למחסום החל להפריע לביצוע המעצר ולהתנהלות השוטרים ובסיום האירוע התבקש האזרח להתלוות לשוטרים ולשמש כעד לאירוע עם הסרטון שצילם מאחר וזה מהווה ראייה בתיק החקירה. האזרח סירב ולכן עוכב לתחנה. השניים שוחררו מיד עם סיום השלמת ההליך בעניינם", הוסיפו במג"ב.

מהמחלקה לחקירות שוטרים נמסר בתגובה כי הנושא נמצא בבדיקה.

לפניות לכתב: azria@ch2news.co.il

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של עזרי עמרם