"רצתי עשרות מטרים עם סכין בכתף כשכולי מדממת, ערבים שראו אותי מחאו כף וירקו עליי, אמרו לי 'הלוואי ותמותי גם את'" - כך שחזרה בכאב אודל, רעייתו של אהרן בנט (בניטה) ז"ל, שנרצח אמש בפיגוע בעיר העתיקה בירושלים. על הזוועות שאירעו אמש סיפרה אודל ממיטתה בבית החולים הדסה עין כרם, שם היא מאושפזת במצב בינוני עד קשה, בנה הפעוט שנפצע אף הוא בפיגוע ואושפז בביה"ח שערי צדק, הועבר היום לביה"ח הדסה עין כרם להתאחד עם אמו. אב המשפחה אהרן הובא היום לקבורה בהר המנוחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הלכנו לכותל. ראינו שיש הרבה אנשים שהלכו איתנו. לא חשבנו שתהיה בעיה. הרחובות היו עמוסים", סיפרה בניטה. "התפללנו בכותל וכשחזרנו היו מסביבנו הרבה אנשים. הגענו לקטע דרך שבו שמנו לב שאנחנו לבד. כולם נעלמו. שאלתי את אהרן 'איפה כולם?'. לא היו מספיק אנשים כדי להרגיש ביטחון".

באותו שלב החליטו בני הזוג למהר לכיוונם של אנשי כוחות הביטחון כדי לחוש בטוחים שוב. "אמרנו שנתחיל לרוץ ולהגיע לאזור יותר בטוח", ציינה אודל. "נעמוד ליד כוחות הביטחון ונמשיך. פתאום הוא (המחבל) יצא מאחת החנויות. אותו רוצח מתועב. לא הבנתי מה קורה איתי. הרגשתי מישהו בגב שלי ואז ראיתי את בעלי מתחיל להתעמת איתו. אהרן נתן לו בוקסים בפרצוף. בעלי גדול, ממש נלחם איתו. יש לו המון כוח".

דקירה בשער האריות (ארכיון) (צילום: יונתן סינדל, flash90)
כוחות ביטחון בשער האריות, אתמול | צילום: יונתן סינדל, flash90

לפתע, כך אודל סיפרה, המחבל עזב את בעלה והחל לרדוף אחריה. "הוא התחיל לדקור אותי ואז המשיך שוב לבעלי", היא אמרה. "מסביבנו היו המון ערבים שהסתכלו וראו את זה קורה. רק צחקו וחייכו. ממש התחננתי לעזרה: 'תעזרו לי תעזרו לי'. הוא השכיב את אהרון והמשיך לדקור אותו. ניסיתי להיאבק בו ולקחת לו את הסכין מהיד. ראיתי שאני לא אצליח אז הרגשתי שאני עומדת ליפול. חשבתי שאני חייבת להזעיק את כוחות הביטחון".

באותם רגעים עזבה אודל את בעלה וחלה לחפש את אנשי כוחות הביטחון. בדרך נתקלה בתושבים ערבים שלדבריה לעגו לה למרות מצבה הקשה ולא הושיטו יד לעזרה. "אמרתי להם שאני פצועה והילדים שלי ובעלי שם", היא סיפרה. "נפלתי על הרצפה. הרגשתי שאני לא יכולה לזוז. כל הדרך כשרצתי שמעתי קללות. החטיפו לי סטירה, קיללו, צעקו. הם היו חיות אדם. הרגשתי שזה מאורגן".

הלווייתו של אהרון בניטה (צילום: יונתן סינדל, flash90)
"היה גיבור". הלוויית אהרן בניטה, היום | צילום: יונתן סינדל, flash90

"זה היה לא אנושי"

בכאב סיפרה אודל כיצד הבינה כי בן זוגה אינו בין החיים: "אמרתי שאני חייבת להיות חזקה. הגיע אמבולנס והבנתי שבעלי פצוע קשה. אחר כך העבירו אותי לטיפול נמרץ ולא חלמתי שנגיע למציאות כזאת. חשבתי שהוא פצוע קל ואני פצועה קשה ושהוא יחיה ויהיה האבא של הילדים שלי. כואב לי לבכות. הוא היה גיבור. הערבים שפלים. אף אחד לא ניסה לעזור. זה עם רשע זה היה פשע מאורגן. הוא רואים אישה עם סכין ומוחאים כפיים. זה לא אנושי".

בנט, אלמנתו בת ה-22 של של אהרן בנט שנרצח בפיגוע הדקירה סמוך לשער האריות, יצאה הלילה מכלל סכנה והיא מאושפזת במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים הדסה עין כרם. היא נמצאת בהכרה, נושמת בכוחות עצמה ואף מתקשרת עם סביבתה. מצבה מוגדר כעת בינוני-קשה אך יציב. שיפור נוסף נרשם במצבו של בנם הפעוט של בני הזוג, שפונה מזירת האירוע לבית החולים שערי צדק כשהוא סובל מפצע ירי ברגלו.