"בית הכנסת עומד בפני חורבן". מכתב הרבנים
"בית הכנסת עומד בפני חורבן". מכתב הרבנים | צילום:

רבנים בכירים מהציבור החרדי ודתי יצאו אמש (שלישי) בקריאה חסרת תקדים לאנשי כוחות הביטחון שלא לקחת חלק בפינוי והריסת בית הכנסת "איילת השחר" שבגבעת זאב: "חוסו על נפשותיכם - אל תגעו לרעה בית הכנסת!", נכתב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בית הכנסת איילת השחר בגבעת זאב עומד בפני חורבן", כתבו הרבנים בעקבות חששם לפינוי בית הכנסת "איילת השחר" בגבעת זאב בשל פסיקת בג"ץ. "זהו מעשה האסור על פי תורתנו הקדושה". על המכתב חתומים עשרה רבנים וביניהם: הרב שלום כהן המרן של מפלגת ש"ס, הרב מאיר מאזוז ראש ישיבת "כסא רחמים", ומי שמוכר גם במנהיגו הרוחני של אלי ישי והרב שמואל אליהו, רבה של העיר צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית.

בין היתר חתומים על המכתב גם הרב שלום ארוש ראש מוסדות 'חוט של חסד', הרב בן ציון מוצפי ראש מוסדות 'בני ציון', ראש ישיבת השלום הרב דוד בצרי, הרב יצחק גינזבורג ראש תנועת 'דרך חיים' ומוסדות 'גל עיני', הרב אביגדור נבנצאל רב הרובע היהודי והרב דוד חי הכהן ראש מוסדות 'אורות התורה' בבת ים.

הפגנה נגד פינוי בית הכנסת. ארכיון (צילום: חדשות 2)
הפגנה נגד פינוי בית הכנסת. ארכיון | צילום: חדשות 2

"אנו קוראים לכל מי שלב יהודי בקרבו - חוסו על נפשותיכם ואל תגעו לרעה בבית הכנסת" כמו כן מתכננים הרבנים פנייה גם לאנשי כוחות הביטחון שאינם יהודים וצפויים להשתתף בפינוי: "גם בני עמים אחרים העובדים במשטרה שימנעו מפגיעה בקדשי ישראל - יזכו לברכה מאת אלוקי אברהם, אב המון גויים".

בג"ץ קבע: הריסת בית הכנסת תתבצע לא יאוחר משבוע הבא

בשבוע שעבר קבע בית המשפט העליון כי הריסת בית הכנסת תידחה בשבועיים ותתבצע לא יאוחר מתאריך 17.11.2015. בית המשפט הודיע כי הדחייה נובעת מצרכים מבצעיים בלבד וכי אין הצדקה לדחייה נוספת של ההריסה, לאחר שזו אושרה.

הריסת המבנה מגיעה לאחר שבחודש ספטמבר האחרון קיבל בג"ץ את העתירה שהוגשה על ידי ארגון "יש דין", שטען כי בית הכנסת נבנה על קרקע פרטית בבעלות פלסטינית. הבוקר ידונו השופטים בבקשת המדינה לדחות את הליך ההריסה בשלושה שבועות.