דניאל נחמיה, חדשות 2 (צילום: דניאל נחמיה, חדשות 2)
אילוסטרציה | צילום: דניאל נחמיה, חדשות 2

צעיר שביקש לטוס לאומן בשנה שעברה כדי להשתטח על קברי צדיקים, הופתע לגלות בנמל התעופה בן גוריון כי עומד נגדו צו איסור יציאה מהארץ, וזאת על אף שסיים לבצע את עבודות השירות שנגזרו עליו ובכך למעשה סיים לשלם את חובו לחברה. הוויכוחים והתחנונים לא עזרו והוא נשאר בארץ. לאחר שפנה לבירור העניין, הודתה המשטרה כי הייתה זו טעות ופיצתה אותו בכעשרת אלפים שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מדובר בצעיר שהורשע לפני 6 שנים בגניבה. חלפה שנה אחרי הביקור הקודם שלו בנתב"ג, חגי תשרי עמדו בפתח, והצעיר רכש כרטיס לאומן כדי לממש את החלום שנמנע ממנו בשנה הקודמת. אך כשהגיע יחד עם קבוצת חברים לנמל התעופה בן גוריון, גילה כי גם הפעם צו איסור היציאה מהארץ עודו בתוקף, וגם הפעם נסיונותיו לא צלחו.

בבושת פנים הוא נותר מאחור כשהקבוצה המריאה בלעדיו. הצעיר החליט לתבוע את משטרת ישראל בסכום של 83 אלף שקלים באמצעות עורכי דינו אייל אבולפיה ומשה זכות. המשטרה, מצדה, טענה כי על התובע היה לוודא כי הצו הוסר בטרם ביקש לטוס פעם נוספת. כדי לא לנהל דיון משפטי ארוך, הגיעו הצדדים לפשרה שאושרה על ידי השופט יאיר דלוגין בבית משפט השלום בתל אביב, במסגרתה משטרת ישראל תשלם לצעיר 42 אלף שקלים.

עו"ד אייל אבולפיה
עורך הדין אבולפיה | צילום:

עו״ד אייל אבולפיה שייצג את התובע מסר כי "מדובר באירוע מצער שטמן בחובו רשלנות חמורה וחלמאות של משטרת ישראל, שהביאה לפגיעה קשה בחירותו של מרשי. הטענה שהועלתה כי היה עליו לבדוק בעצמו היא תמוהה ביותר בהינתן שבעבר כבר פוצה מרשי בסכום נכבד".

לפניות לכתב: azria@ch2news.co.il

לעמוד הפייסבוק של עזרי עמרם