הבטום זרהום ז
קורבן הלינץ', זרהום | צילום:

משפחתו של הבטום זרהום, הנתין האריתראי שנורה והוכה למוות בתחנה המרכזית בבאר שבע לאחר שנחשד כמחבל, צפויה לקבל פיצויים מהמדינה - כך נודע לחדשות 2 Online. בנוסף תממן ישראל את הטסת גופתו בחזרה לאריתריאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי החוק בישראל, אדם שהסתנן למדינה לא יכול להיכלל בחוק נפגעי האיבה. למרות זאת קיימת ועדה בין משרדית המטפלת במקרים חריגים כמו של זרהום. המקרה שלו יובא בפני הוועדה הזאת בימים הקרובים.

הוועדה שכוללת נציגים של משרד הביטחון, משרד המשפטים והביטוח הלאומי צפויה לקבוע כי יש להעביר פיצוי כספי חד פעמי למשפחתו של הצעיר האריתראי, שהפך לקורבן על לא עוול בכפו. בביטוח הלאומי אישרו את הדברים ומסרו כי הם אחראים למימון הטסת גופתו לארצו.

פורש. בנצי סאו
סאו, ארכיון | צילום:

"נמצה את הדין עם מי שלוקח את החוק לידיים"

היום התייחס ממלא מקום המפכ"ל ניצב בנצי סאו למקרה החמור: "נתקלנו בכמה אירועים חריגים שבהם אזרחים ישראלים לקחו את החוק לידיהם, יש לנו תיעוד מהאירועים, אנחנו גובים עדויות, היכן שנגיע למסקנה שאזרחים לקחו את החוק לידיים אנחנו נמצה איתם את הדין".

"אנחנו מבינים שיש לחץ, אבל יש גבולות ברורים, לאף אחד מאזרחי מדינה אין את הזכות לקחת את החוק לידיים", הוסיף סאו ואמר: "בנוגע לאירוע בבאר שבע, הזמינו אזרחים לעדויות, אנחנו נחליט אם יש מקום להמשיך בהליכים, לפי מה שאנחנו מבינים יהיו כאלו שיובאו לחקירות במשטרה".

בהכנת הידעה השתתף עזרי עמרם.