הקלישאה המוכרת אומרת שכדורגל משחקים משבת לשבת, אבל האהבה למשחק היא לא הדבר היחיד שמופיע במגרשים - כמעט מדי שבוע. קללות, קטטות ויידויי אבנים - כך זה נראה במהלך המשחק ביום שבת האחרון בין הקבוצות משפרעם לבועיינה, המשחקות בליגה ב' צפון. בסוף המשחק פרצו עימותים קשים בין שני מחנות האוהדים, במהלכן נרגמו באבנים לא רק האוהדים, אלא גם שחקני הקבוצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשלב מסוים קפטן הקבוצה מבועיינה, רופא במקצועו, נראה כשהוא מבצע פעולות החייאה באביו של אחד השחקנים, שנפצע אנושות בעימותים ואיבד דם. "לא יעלה על הדעת שאבא שהגיע לראות את בנו משחק גומר עם שלושה ניתוחים בראש", אמר מחאסין נאסיר, עיתונאי שהיה עד לאלימות.

האלימות במגרשים ומחוצה להם מרתיעה הרבה שחקנים והוריהם מלהגיע למגרשי הכדורגל שהפכו לשדה קרב של ממש, כשרק בשבוע האחרון דווח על שישה מקרי אלימות באזור הצפון.

אחמד סבע כיכב עד לפני כמה שנים בליגת העל, וכיום הוא משחק בליגה א', שם חווה גם על בשרו את האלימות - שהפכה לחלק בלתי נפרד מהכדורגל המקומי. "אם לא מחזירים את המשטרה למגרשים, ובמיוחד לליגות הנמוכות צריך לסגור את הליגה", אמר סבע. "זה לא יעלה על הדעת, האלימות הגואה והמצב הבלתי נשלט".

"הרביצו לנו כי ניצחנו"

הצדדים המכוערים הללו של המשחק לא פוסחים גם על ליגת הנערים, שם המגרשים והיציעים בליגות הנמוכות מהווים פורקן לאלימות עבור אוהדים רבים מדי. אחד משחקני הנוער, שבחר לעזוב את הכדורגל לאחר שחווה אירועי אלימות, סיפר כי באחד המשחקים "הורים של שחקנים נכנסו למגרש והרביצו לנו בגלל שניצחנו אותם במשחק העלייה".

האלימות במגרשים הרימה את ראשה המכוער השבוע - עם המארב המתוכנן של אוהדי הפועל תל אביב לאוהדי בית"ר ירושלים והקטטה הלילית שהתרחשה יומיים לאחר מכן בין אוהדי הפועל למכבי תל אביב. בליגות הנמוכות המראות הללו כבר הפכו לדבר שבשגרה ולא רחוק היום שמישהו ישלם על כך בחייו.