גונדר קלינגר, ארכיון
גונדר קלינגר, ארכיון | צילום:

אחרי חודשים ארוכים של ציפייה - התקבלה החלטה: השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הודיע היום (שני) כי בכוונתו להמליץ לממשלה על מינויה של גונדר עפרה קלינגר לתפקיד נציבת שירות בתי הסוהר. קלינגר היא האישה השנייה שתשרת בתפקיד אחרי רב-גונדר (בדימוס) אורית אדטו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המינוי יובא לאישור הממשלה בכפוף להמלצת הוועדה המייעצת למינוי בכירים בשירות המדינה בראשות השופט בדימוס יעקב טירקל. מועמדותה של קלינגר נבדקה מול היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, אשר אישר כי אין מניעה לקדם את מועמדותה.

גונדר קלינגר התגייסה לשירות בתי הסוהר בשנת 1989. במשך 26 שנות שירותה בשב׳׳ס, היא ביצעה שורה של תפקידים בכירים. בין השאר כיהנה כראש מחלקת האסיר, ראש מחלקת סגל, ראש חטיבת הכליאה וראש אגף האסיר.

גונדר קלינגר נולדה בשנת 1962, היא בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל-אביב ותואר שני במדעי המדינה מאוניברסיטת חיפה. נשואה ואם לשלושה ילדים ומתגוררת ביהוד.

גלעד ארדן (צילום: פלאש 90, חדשות)
"תצעיד את הארגון קדימה", השר ארדן | צילום: פלאש 90, חדשות

׳׳לראשונה מאז קום המדינה, תמונה נציבה מתוך שירות בתי הסוהר", אמר היום השר ארדן. "גונדר קלינגר היא קצינה מצטיינת בעלת ידע וניסיון רב והיכרות מעמיקה עם הארגון. לאורך שירותה בשירות בתי הסוהר היא הובילה עבודות מטה ומהלכים בין ארגוניים מורכבים שתרמו רבות לארגון. אני בטוח שהיא תצעיד את הארגון קדימה אל מול האתגרים הרבים המצפים לו".

יו״ר ארגון נעמת גליה וולוך בירכה על המינוי. "הבחירה בקלינגר לעמוד בראש שירות בתי הסוהר היא בחירה טבעית וצעד משמעותי עבור נשים המשמשות בתפקידים בשירות הציבורי במדינת ישראל", אמרה. "קלינגר היא אישה מוכשרת, ישרה, מקצועית, מרשימה ואין ראויה ממנה לתפקיד". יו"ר ויצו ישראל גילה אשרת הוסיפה כי "זהו צעד חשוב בניפוץ תקרת הזכוכית המונעת קידום נשים לעמדות בכירות, במיוחד במערכות הביטחוניות".