שר הבינוי יואב גלנט פנה ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין בדרישה לבחון את פסילת חברת "באמונה" במכרזים על קרקעות מדינה. שמה של החברה עלה אתמול לכותרות לאחר שפורסם סרטון פרסומת שהפיקה לפרויקט בנייה בדרום, ובו מסרים הלועגים לציבור המזרחי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"שימוש בפרסומים סרי טעם, בעלי אופי גזעני, הינו דבר מגונה, תמיד, ואולם אני סבור כי הוא מגונה במיוחד שעה שמדובר על זוכה במכרז שעניינו קרקע מדינה", ציין גלנט בפנייתו ליועמ"ש. "על המדינה לאפשר מתן זכות בנייה בקרקעותיה, שהינן משאב יקר ומוגבל, אך ורק לגורמים המחויבים לשמירה קפדנית על זכויות היסוד להן מחויבת המדינה".

גלנט כתב בפנייתו כי הקבוצה, שזכתה בקרקע במתחמי כרמי גת בקריית גת, במכרז של רשות מקרקעי ישראל, נוקטת בשיטות שיווק המאופיינות באפליה בוטה, וכוללות פרסומים הפוגעים ברגשות קהלים רחבים בציבור הישראלי.

"הקבוצה השתמשה במוטיבים גזעניים", הדגיש גלנט. "דומה כי מטרתה של קבוצה זו להביא להדרה מכוונת של קבוצות אוכלוסייה רחבות, באופן שירחיק אותן מרכישת דירה במקום".

גלנט. חטב עצים באלסקה
"הדרה של קבוצות". גלנט | צילום: גילי יערי/ Flash90, חדשות

החברה: בדיחה לא מוצלחת

חברת הנדל"ן "באמונה", הפונה לקהל מהציונות הדתית, העלתה אתמול לעמוד הפייסבוק שלה סרטון פרסומת לפרויקט מגורים חדש בשכונת כרמי גת שבקריית גת. הסרטון, שלעג לבני עדות המזרח, עורר סערה והוסר תוך זמן קצר - אך גרר גל ביקורות וקריאות לחרם.

ישראל זעירא, מנכ"ל החברה, ניסה להסביר מה עמד מאחורי הקמפיין הגזעני: "הכוונה הייתה לעשות בדיחה וצחוק, המפיק ניסה לעשות פרודיה על יחסי חילונים ודתיים והלך שני צעדים רחוק מדי לכיוון של אשכנזים ומזרחים". הוא הבהיר כי היה מוכר דירה למזרחים ואף הוסיף: "הייתי שמח אם ילדיי היו מתחתנים עם מזרחים".