חמישה הרוגים בתאונות עבודה באתרי בנייה - תוך פחות משבוע אחד: שני פועלי בניין בשנות ה-40 לחייהם המתגוררים בחולון ובראש העין נפלו בשעות הצהריים אל מותם (חמישי) מהקומה ה-28 באתר בנייה ברחוב מנחם בגין בתל אביב. צוות מד"א שהגיע למקום פתח במאמצים להחייאתם, אולם לבסוף נאלץ לקבוע את מותם באתר. השניים מצטרפים לשלושה עובדים נוספים בשנות ה-50 לחייהם שנהרגו ביום שני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התמונות שנגלו לעיני הפראמדיקים שטיפלו היום בשני העובדים היו מזעזעות למדי. "כשהגענו לאתר הבניה הובילו אותנו למעלית ועלינו לקומה ה-22", סיפרו ערן פרידלנדר וסיוון אלעד, פראמדיקים של מד"א שטיפלו בשניים. "בתוך המבנה סמוך לפיר שכב גבר בשנות ה-40 עם פגיעת ראש קשה מאוד, הוא היה מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה. הענקנו לו טיפול רפואי ולאחר נסיונות החייאה קבענו את מותו במקום".

פראמדיק מד"א עדי זילברשטיין שטיפל בנפגע השני סיפר: "עלינו לקומה ה-15 ושם ראינו על פלטת בטון ראינו גבר בשנות ה-40 מוטל כשהוא עם פגיעה רב מערכתית וללא סימני חיים, וקבענו את מותו במקום". המשטרה הודיעה כי תחקור חשד לרשלנות כפי שנבדק בכל מקרה מסוג זה.

הנתונים בדבר מקרי המוות בתאונות עבודה - מדאיגים. בשנת 2014 נהרגו 62 בני אדם בתאונות עבודה, מחצית מהם (31) מענף הבנייה - כך על פי הנתונים שהציגה ורדה אדוארד, ראש מינהל הבטיחות ומפקחת העבודה הראשית במשרד הכלכלה.

דיון דחוף בוועדת העבודה

לאור צבר האירועים החריג, ולנוכח התאונות האחרונות, החליט ח"כ אלי אלאלוף (כולנו), יו"ר ועדת העבודה והרווחה של הכנסת לקיים דיון דחוף בנושא. "אני מזועזע מנתוני תאונות העבודה וההרוגים הרבים לאורך השנה האחרונה", אמר אלאלוף.

אללוף (צילום: פלאש 90 מרים אלסטר)
ח"כ אלאלוף: "לקחת אחריות" | צילום: פלאש 90 מרים אלסטר

"לאור המצב החלטתי לכנס דיון בוועדת העבודה והרווחה והיא תתכנס כבר בשבועות הקרובים כדי למצוא פתרונות אמיתיים לטיפול בבעיה הקשה הזו", הוסיף אלאלוף. "אנחנו חייבים לקחת אחריות על העובדים הללו, שמקפחים את חייהם מדי יום. בהזדמנות זו אני קורא גם לשר הכלכלה לנקוט בכל הצעדים הנדרשים על מנת לשמור על בטיחות העובדים, בהם טיפול ותחזוקת כלי העבודה ופיקוח הדוק על אכיפת כללי הבטיחות".

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.co.il
עקבו אחרי עזרי עמרם בפייסבוק