"עולם הילדים" בבית הנשיא (צילום: תומר רייכמן)
"עולם הילדים" בבית הנשיא | צילום: תומר רייכמן

בשל המצב הביטחוני המתוח בירושלים בשבועות האחרונים, אירחו היום (ראשון) נשיא המדינה, ראובן ריבלין ורעייתו את ילדי שוטרי משטרת ישראל ולוחמי מג"ב ממחוז ירושלים לאחר צהריים של כיף והפוגה, כהוקרה להוריהם שפועלים להגן על אזרחי ישראל בצל גל הטרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כ-130 ילדים בגילאי 3-7 נהנו מאירוע חגיגי שהתקיים בבית הנשיא וכלל שלל פעילויות חווייתיות. לכבוד המאורע הוסבה גינת בית הנשיא ל"עולם ילדים" שכלל מתקנים מתנפחים, עמדות הפעלה מגוונות, בלונים שחולקו לילדים ודוכני אוכל וממתקים.

הילדים אף צפו בהופעתו של יובל המבולבל ובין הדוכנים השונים פגשו את הנשיא ורעייתו. לאחר מכן הקריאה הגברת ריבלין לילדים את הסיפור "כספיון" של הסופר פאול קור ואת הספר "איילת מטיילת" של הסופרת רינת הופר. "אנו מאושרים לארח אתכם כאן ותודה רבה שהגעתם, כבוד גדול לארח אתכם בבית הנשיא, שהוא גם ביתכם שלכם", אמרה רעיית הנשיא לילדים.

גם יובל המבולבל היה שם (צילום: מארק ניימן / לע"מ)
גם יובל המבולבל היה שם | צילום: מארק ניימן / לע"מ"הזמנו אתכם לכאן היום כי אנו יודעים כמה הוריכם שומרים על כולנו", אמר הנשיא לילדים. "כשילמדו אתכם בבית הספר את הציטוט מהתנ"ך 'על חומותיך ירושלים הפקדתי שומרים כל היום וכל הלילה', דעו שאלו הוריכם, היום האבות והאימהות שלכם הם השומרים שלנו".

הנשיא ביקש להודות גם לנשות השוטרים ולוחמי מג"ב והוסיף: "גם האימהות שלכן שאינן שוטרות חשובות, ואנו מוחאים להן כפיים על העוצמה והתמיכה שהן נותנות לאבות שלכם ששומרים על ירושלים. אנו מודים לכל שוטרי ושוטרות ישראל ולוחמי ולוחמות מג"ב על מה שהם עושים עברו כולנו. הגיעו לכאן היום ילדים יהודים, דרוזים, דתיים, חילונים וערבים, אשר כולם ילדי שוטרי משטרת ישראל וכולם אורחים בבית הנשיא".