ה"מלאך" של מושיקו שרון הופיע שוב: אחרי שהציל את חייו של ילד בן 11 על ידי תרומת כליה לפני כעשור, חזר אמש (שבת) לישראל אריק סווים כדי לנסות ולעזור לו למצוא תורם נוסף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שרון, בן 22 ממושב הודיה, סובל מאי ספיקת כליות. כבר כשהיה בן 9 נדרש להשתלת כליה בפעם הראשונה. שנתיים לאחר מכן, כשהיה בן 11, נזקק פעם נוספת להשתלה - אז יצא למסע בארה"ב כדי לחפש תרומה שתציל את חייו. שם הפציע סווים לחייו בפעם הראשונה. הוא תושב קנזס סיטי שלא פגש אותו מעולם והחליט לתרום לילד הצעיר כליה. ההשתלה הצליחה ועמה נולדה ידידות אמיצה בין השניים.

בשנה האחרונה הכליה של שרון קרסה פעם נוספת בשל מחלתו, ושוב הוא מצא את עצמו ברשימת ההמתנה להשתלת כליה. סווים, שתרם לפני עשור את הכליה שלו, לא יכל גם הפעם לעמוד מנגד. מכיוון שכליה הוא כבר לא יכול לטרום לו, הוא החל להפיץ את הקריאה בקרב סביבתו.

במוצאי השבת סווים הגיע לישראל כדי לנסות לקדם את מציאת הכליה בעבור חברו הצעיר. אחרי שנים שלא נפגשו, אתמול אסף אותו שרון מנמל התעופה בן גוריון ושיכן אותו בביתו לשבוע הקרוב.

המפגש, הבוקר בנתב"ג (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
המפגש, הבוקר בנתב"ג | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

"כל הטוב שבעולם"

ההתרגשות במושב הודיה שליד אשקלון הייתה גדולה. "המלאך השומר שלי הגיע פעם נוספת להציל את חיי", אמר שרון. "כמעט ואי אפשר לתאר את זה במילים. זה אדם שמתמצת את כל הטוב שבעולם. לא ראיתי אותו קרוב לשבע שנים, ועכשיו הוא חזר לעזור לי להיחלץ מהמצב ממנו הוא הוציא אותי לפני כעשור".

"הרגשתי את הצורך להירתם פעם נוספת", הסביר סווים הבוקר את ההחלטה. "עבר עשור מאז התרומה, ולא היה לי ספק שכשהוא יצטרך אני אגיע. אני מרגיש כמו אדם רגיל שמנסה לעשות את הדבר הטוב ביותר".

סווים הוסיף כי הוא מקווה שסיפורו יהווה השראה עבור אנשים אחרים. "לכל אחד יש את היכולת הזו לעזור לאנשים", אמר.

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.co.il

עקבו אחר דף הפייסבוק של עזרי עמרם