תלונה ראשונה. סילבן שלום (צילום: גיגי באדיבות mako)
"לא אשתוק", בני הזוג שלום | צילום: גיגי באדיבות mako

"לא מתכוונת לשתוק, יש לי מידע על הנשים": יממה לאחר התפוצצות הפרשה מחדש, מגיבה רעייתו של שר הפנים סילבן שלום לעדויות נגדו בדבר הטרדות מיניות שצפו ועלו שוב בכלי התקשורת. ג'ודי ניר מוזס שלום צייצה הבוקר (חמישי) בחשבון הטוויטר שלה התייחסות ראשונה לפרשה - שני ציוצים שכבר הספיקה למחוק, זמן קצר בלבד לאחר מכן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני כמובן לא מתכוננת לשתוק", כתבה. "החוויה שילדיי נאלצים שוב לעבור. גם אם אכנס לכלא, על שיימינג ולכלוך. אנחנו לא חיים בבית כנסת".

בציוץ שהעלתה מוקדם יותר ומחקה גם כן, כתבה כי יש בידיה מידע על הנשים שהעלו טענות נגד שלום: "בסוף אני אדבר. לכל אחת יש עבר. הווה. העובדות עליהן זורמות אליי. אין הרי כרגע שום סיכוי לקבל אובייקטיביות ואני גם לא במוד נכון להרגע להכפיש".

יוצאת להגנת בעלה (צילום: טוויטר)
יוצאת להגנת בעלה | צילום: טוויטר

למרות הסערה, העדויות הנוספות שפורסמו בעיתון "הארץ" ובהמשך בכלי תקשורת נוספים נגד השר סילבן שלום בגין עבירות מין שביצע לכאורה, אינן חדשות לגורמי החקירה במשטרה. עם זאת, נראה כי הסיכוי שהפרשה תגיע בכל זאת לחקירה מחודשת, נכון לעכשיו, אחרי שהתיק כבר נסגר - קלוש.

במצב הדברים הנוכחי, גם למשרד המשפטים וגם לאגף החקירות במשטרה לא הגיע שום מידע חדש שמצדיק או מחייב את פתיחת התיק וחידוש החקירה. יש להדגיש כי המידע החמור שהתפרסם, בעיקר דבריה של העובדת לשעבר, הונח לפני היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין לפני כשנה וחצי, עת קיבל את ההחלטה לסיים את החקירה נגד השר שלום.

נוסף על כך, אותה עובדת לשעבר עדיין עומדת בסירובה לשתף פעולה ולהעיד נגד השר. המשמעות: אם הדברים יגיעו לכלל הליך משפטי - היא לא תהיה מוכנה להעיד ולכן במצב הזה אין שום סיכוי שהחקירה תתחדש, אלא אם תופיע מתלוננת אחרת שתהיה מוכנה להעיד.

המתלוננת בריאיון למהדורה המרכזית: "זה דפוס התנהגות קבוע של סילבן"

אמש (רביעי) התייצבה מ', המתלוננת הראשונה נגד השר שהתיק בעניינה נסגר, מול המצלמות. בריאיון למהדורה המרכזית היא הגיבה על העדויות האחרות שהתפרסמו נגד שלום וחשפה כיצד לטענתה הטריד אותה מינית שר הפנים. "אני רואה דמיון בין העדויות", סיפרה מ'. "זה פשוט דפוס התנהגות. זה אדם שממשיך בסורו. כל מה שהיא (ג', האישה הנוספת שעדותה פורסמה) אמרה כל כך הוא. אדם כזה צריך לקחת אחריות למעשים שלו".

לאחר מכן תיארה מ' את התנהגות השר כשנפגשה עמו בענייני עבודה. "אני הגעתי לפגישה עם יומן הפגישות שלו", אמרה. "היה לי ברור שאני באה לפגישת עבודה. ברגע שהתיישבתי לידו הוא פשוט כפה עליי אקט מיני שלא הייתי מעוניינת בו. הייתי בשוק. זה היה נורא. אתה הבוס שלי. איך אתה מרשה לעצמך בכלל?".

"זה כמו שלוקחים מטרה ויורים בה", היא ציינה. "אמרו שמישהו שלח אותי ושזה קשור לעניינים פוליטיים. אמרו שאני מתלוננת שווא".

עובדת לשעבר של השר: "סילבן חיכה לי עירום"

דבריה של מ' מגיעים לאחר שמוקדם יותר פורסמה עדותה של ג', אישה נוספת שעבדה יחד עם שר הפנים סילבן שלום, והעידה במשטרה כי הטריד אותה מינית. "הפעם הראשונה קרתה בנסיעה לחו"ל", טענה ג'. "סילבן ביקש ממני להגיע לחדר המלון שלו בסוף היום ושם הוא חיכה לי ללא חלוק, עירום לגמרי".

אתמול פורסם כי עובדת לשעבר של שלום טענה כי השר נגע בה בניגוד לרצונה במשך יותר משנה. על הטענות שהגיעו לידי המשטרה לא חלה התיישנות, אך האישה סירבה להתלונן. גרסתה של האישה כוללת טענות להטרדות ונגיעות באיברים מוצנעים. 

השר שלום טען בתגובה על הדברים כי "מדובר במיחזור טענות שאין להן שחר. העניין נבדק והסתיים בלא כלום". בעקבות הפרסום, פנו חברות כנסת ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין בבקשה שיורה על חקירת הפרשה.