השבוע לוסי אהריש הייתה קודם כל ערבייה ישראלית, עם פה גדול. אפילו מה-CNN היא הוזמנה לאחר שהתעניינו במה שיש לה להגיד. לא רק היותה ערבייה, אלא אפילו העובדה שהיא שגדלה במשפחה המוסלמית היחידה בדימונה, מקבלת עוד משמעות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני חושבת שתמיד אתה מרגיש קצת שונה", היא מספרת. "מהחינוך שקיבלתי בבית ומזה שתמיד ידעתי שאני ערביה אבל לא הבנתי בהתחלה במה זה שונה בדיוק כי לא הבנתי למה זה צריך להיות שונה."

למרות ניסיונות ההשתלבות, לא היה קל להיות חלק מהעיר הימנית. "הייתי מלווה אותה כל הזמן לבית הספר ומחכה להם שיצאו, כדי שהילדים לא יחכו להם וירביצו להם", מתארת סלווא אהריש, אמה של לוסי. "היא חטפה המון בבית הספר ולא רצתה ללכת לשם. כל יום שהיא הלכה כתבו עליה 'ערביה מסריחה, תלכי הביתה'".

בחדר החדשות של ערוץ אי-24 הבינלאומי היא מנסה להוכיח שהיא כבר מזמן לא גימיק. היא מנהלת את הפריים-טיים של המהדורה באנגלית ובערבית. היא מגישה גם שם וגם בתכנית הבוקר, שם הצליחה כהרגלה לעצבן את שני הצדדים. "קיבלתי תגובות מאוד בוטות. 'לרצוח אותה', 'לבתר אותה', 'זונה', 'שרמוטה', 'כלבה של יהודים', 'חזירה'. מהצד השני, גם השמאל היפה לא הראה את הפרצוף היפה שלו ויצא נגדי. שאני מקבלת טובות הנאה מהיהודים ובגלל זה אני אומרת את זה. אני 'מלקקת את התחת של יהודים' ובגלל זה אני אומרת מה שאני אומרת, בהתנשאות כל כך מגעילה".

לפני חודש, כשהצטלמה לקמפיין אופנה גדול היא עוד קיוותה ששלט באיילון אולי יעזור להיות חלק מהקונצנזוס, אבל השבוע האחרון הוכיח לה שמה שלא תעשה, תמיד תמשוך אליה אש דו צדדית.