שיירה של מאות טרקטרונים וכלים חקלאיים עלתה הבוקר (שני) לכיוון משכן הכנסת בירושלים, כחלק מצעדי המחאה של התאחדות החקלאים והאיכרים בישראל. הם מוחים על שורה של צעדים שלטענתם גורמים לפגיעה כלכלית קשה בענף וקוראים לממשלה להתערב במשבר. "המדינה לא רוצה חקלאות בישראל, רוצים לייבא הכל מבחוץ", אמר מוטי מזרחי, חקלאי ממושב צרופה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו גאים במהלך הזה. נמצאים פה חקלאים ממטולה בצפון ועד עוטף עזה והערב, חקלאים אמיתיים שבסך הכל רוצים להתפרנס ולהמשיך ולעסוק במקצוע", אמר יו"ר התאחדות החקלאים דובי אמיתי בתחילת המסע. עם זאת השיירה נעצרה על ידי המשטרה בירושלים, כדי למנוע חסימת צירים.

החקלאים מוחים
המשטרה מנעה מהשיירה להמשיך | צילום:

מאות החקלאים שהגיעו להפגנה התאספו בגן הוורדים, שם קראו לממשלה לפעול על מנת לסייע להם. הם מתחו ביקורת חריפה על פערי התיווך עם רשתות השיווק, מחירי המים הגבוהים ומיסים המוטלים עליהם. הם נשאו שלטים עליהם נכתב: "כחלון עשית מהפכה בסלולר, בוא תוביל את המהפכה בחקלאות" ו-"חקלאות ישראלית לאן? לא סומכים על ארדואן".

מחאת החקלאים, היום
השיירה בדרך לכנסת | צילום:

המפגינים הבטיחו להמשיך בצעדי המחאה עד שהממשלה תענה לדרישותיהם, תוך שהם מסבירים כי רבים מהם עומדים בפני קריסה כלכלית. "אני חושב שמשרד החקלאות כשל, הצרכנים משלמים יותר והחקלאים נפגעים", הוסיף אמיתי. "אי אפשר להמשיך לעשות חקלאות כשהממשלה לא תומכת בנו. אנחנו הולכים להציל את החקלאות ואת הכבוד שלנו".