3 מהמקרים בתוך או אחרי בילוי במועדון (צילום: רויטרס)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס

בשלושת החודשים האחרונים מתו ארבעה צעירים הומואים ממנת יתר במהלך מסיבות במועדונים, כששני המקרים האחרונים אירעו בהפרש של שבוע בין זה לזה. באגודת הלהט"ב החליטו להיאבק בתופעה, ערכו מפגש עם בעלי הליינים והמועדונים וגיבשו תכנית עבודה. אחת מההחלטות שהתקבלו: פרמדיק יוצב בכל מסיבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני מאמין שזה קשור לטרנדים", ניסה להסביר את התופעה אימרי קלמן, יו"ר שותף של אגודת הלהט"ב, בשיחה עם חדשות 2 Online. "יש אולי טרנד של אחד מסוגי הסמים". בעקבות שיחה של אנשי האגודה עם מפיק המסיבות שמעון שירזי, הוחלט על קיום פגישה עם כלל בעלי הליינים והמועדונים להומואים. בין היתר, התקיים שיח בנושא והועלו בדיון מספר הצעות על מנת למגר את התופעה.

אחת מהן היא הצבת פרמדיק תורן בכל מסיבה, שיושכר ממד"א בתשלום. "הרבה פעמים כששיש מישהו שמאבד את זה מסמים, לא יודעים מה לעשות איתו, לתת לו מים, לתת לו לשכב. המטרה שלנו היא לתת מענה רפואי לעניין הזה", הסביר קלמן.

הליינים של המסיבות ישיקו גם קמפיין אינפורמטיבי על סוגי הסמים, וכל מועדון או ליין יפיק סרטון שידבר על נושא השימוש בסמים - ותיערך מעין תחרות. יוזמה נוספת של בעלי המועדונים היא לקיים מפגש הדרכה לצוותי העובדים של המסיבות. באגודה מקווים שלמיזמים השונים של בעלי המועדונים תהיה השפעה על הקהילה.

לפניות לכתב: matanh@ch2news.co.il