צילום ארכיון (צילום: דוברות מדא)
צילום ארכיון | צילום: דוברות מדא

נער כבן 14 נפטר לאחר שנחנק בעת שאכל היום (שלישי) סושי בבית ספר בקריית אונו. במהלך המאמצים להציל את הנער, חובש במוקד מגן דוד אדום תידרך טלפונית את האנשים במקום האירוע: "תידרכתי אותם בחילוץ גוף זר, ובהמשך בפעולות החייאה", שיתף החובש, אביב קובסי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כאשר חובשים ופראמדיקים של מגן דוד אדום הגיעו למקום הם העניקו לנער, שמצבו הוגדר אנוש, טיפול רפואי ופינו אותו, תוך כדי פעולות החייאה, לבית החולים תל השומר. "ראינו ילד כבן 14 מחוסר הכרה, כשאנשים במקום מבצעים בו פעולות החייאה בסיסיות", סיפרו הפראמדיקים חיים ברנס ואוהד ביין. לדבריהם, "ביצענו פעולות החייאה מתקדמות וממושכנות, ופינינו אותו לבית החולים כשמצבו אנוש". מותו של הנער נקבע בבית החולים. יש לציין כי הנער סבל ממחלת רקע כרונית, שייתכן ותרמה גם היא למצבו הקשה.

מנתוני ארגון "בטרם" לבטיחות ילדים עולה כי זהו המקרה ה-80 מאז 2008 בו נהרג ילד כתוצאה מחנק, וה-11 מאז תחילת השנה הנוכחית לבדה. במרבית המקרים (82%) ההרוגים הם תינוקות ופעוטות עד גיל ארבע, וב-41% מהמקרים החנק נובע ממזון ושתיה.

"זהו נתון טראגי ומצער", אמרה מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים, אורלי סילבינגר, "לנו ההורים יש אחריות. גם בפני ילדים בוגרים חשוב לשוב ולהדגיש את הכללים וחשיבותם, גם אם לכאורה הם יודעים אותם. כשהילד רץ ומשחק בעת שהאוכל נמצא בפיו, גדלה סכנת החנק הנשקפת לו".