נצ"מ איבגי. ארכיון (צילום: חדשות 2)
נצ"מ איבגי. ארכיון | צילום: חדשות 2

לפני כשמונה חודשים הודיע מפכ"ל המשטרה דאז יוחנן דנינו כי יפטר את מפקד תחנת באר שבע, ניצב משנה משה איבגי, שנחשד שהטריד מינית שוטרת ששירתה תחת פיקודו. עם זאת, לחדשות 2 Online נודע כי לא רק שהוא לא פוטר - אלא שהוא ממשיך לקבל משכורת מהמשטרה והתיק הפלילי נגדו במח"ש נסגר. עם זאת, החוקרים מצאו כי בעברו שלושה אירועים של הטרדות מיניות מילוליות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

שוטרת התלוננה נגד איבגי בפברואר האחרון ומתלונתה עלה כי כשהייתה בחודש החמישי להריונה הוא פנה אליה בישיבה, שאל אותה באיזה חודש היא וכשהשיבה לו, הוא אמר לה לטענתה שיש לו פנטזיה מינית לקיים יחסי מין עם אישה בחודש חמישי. בנוסף, בהתכתבויות שחשפה באמצעות עורך דינה גיא אופיר, ניתן לראות כי הוא שאל אותה מה היא מתכוונת ללבוש לערב יחידה, וגם ביקש ממנה לשלוח לו תמונות שלה בחצאית.

לאחר התלונה, הוא נחקר במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים. הוא הורחק אז מתחנת המשטרה ל-14 יום ושוחרר בתנאים מגבילים. המפכ"ל דאז דנינו ציין: "מי שילך איתנו בדרך יישאר איתנו ומי שלא ילך בה לא יישאר איתנו, תהיה דרגתו אשר תהיה, זה המסר" - והצהיר כי בכוונתו לפטר את נצ"מ איבגי בכפוף לשימוע.

"אין מקום להעמידו לדין פלילי"

במשרד המשפטים התיייחסו לסוגייה לבקשת חדשות 2 Online ומסרו כי המעשים אינם מצדיקים העמדה לדין פלילי. "המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה החליטה להעביר את תיק החקירה בעניינו של נצ"מ משה איבגי להמשך טיפול מחלקת המשמעת במשטרה לצורך בחינת האמצעים המנהליים המתבקשים בנסיבות העניין", נמסר בתגובה מטעם המשרד.

"לאחר בחינת מכלול הנסיבות בתיק, הוחלט כי הגם שנאספו ראיות לכאורה לגבי שלושה אירועים של הטרדות מיניות מילוליות ולהתנהגות שאינה הולמת קצין משטרה, ודאי לא במעמדו ובדרגתו של הקצין, הוא קיבל אחריות על המיוחס לו כבר במהלך החקירה, הביע צער על מעשיו והוצא לחופשה כפויה", נמסר בנוסף. "במכלול נסיבות העניין, הוחלט כי המעשים אינם מצדיקים העמדה לדין פלילי דווקא, וכי מן הראוי להעביר את העניין להמשך טיפול במישור המשמעתי והמנהלי ע"י הגורמים המוסמכים במשטרת ישראל".

סנגורו של הקצין, עו"ד נעם אליגון ציין כי לא הוחלט לפטר את איבגי, וכי היחיד שיש לו סמכות לכך הוא השר לביטחון פנים.

דובר השר לביטחון פנים מסר כי הנושא לא נמצא בבחינה שלו אלא של המשטרה. מהמשטרה נמסר כי "הליך הפיטורים בעניינו של הקצין טרם הסתיים".

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

עמוד הפייסבוק של מתן חצרוני