בית המשפט העליון, הבוקר
בית המשפט העליון, הבוקר | צילום: חטיבת דוברות המשטרה

"לא הורסים בית כנסת, רוצים מדינה יהודית" - זו הכתובת שרוססה לפנות בוקר (רביעי) על גבי קיר חיצוני של בית המשפט העליון. חקירה נפתחה במרחב מוריה במסגרתה הגיע צוות זיהוי פלילי למקום. הכתובת נמחקה מיד עם איתורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי החשד, הכתובת רוססה לקראת הכרעת שופטי בג"ץ הבוקר בנוגע להריסת בית הכנסת "איילת השחר" בגבעת זאב. מאז שעות הלילה אמש, מתבצרים בבית הכנסת כאלף בני אדם. הם התפללו במשך כל הלילה בתקווה שההחלטה להרוס את בית הכנסת תתבטל, והם אף קוראים למתפללים נוספים להגיע למתחם."אנחנו מחכים להחלטת בג"ץ ואז נדע לאן פני הדברים", אמר לחדשות 2 Online יהודה פואה, דובר מטה המאבק נגד הריסת בית הכנסת. "בג"ץ נחוש להחריב את בית הכנסת. התחושות שלנו קשות מאוד".

לדברי פואה, מדובר בהחלטה גזענית. "בג"ץ רודף אותנו, משמיד בית אחרי בית, שכונה אחרי שכונה ומניף את חרבו על בית כנסת", האשים. "לא יעלה על הדעת ששופטי בג"ץ שוב ושוב יעקפו את החוק בטענה פופוליסטית שמדובר בקרקע פרטית, כשהם בעצמם לא יודעים למי שייכת הקרקע".

לא ייהרס, אלא יפורק
תחושות קשות. מתפללים בבית הכנסת | צילום:

"אנחנו נילחם בכל הכוח וכל היכולות על מנת לעצור את זה", הבהיר פואה. "אנחנו נשתדל לעשות מה שאפשר. אנחנו מקווים לא להגיע לאלימות, אך זה מאוד תלוי בהתנהלות המשטרה. יש לנו ניסיון רע ומר עם מה שעשו לנו בבית דריינוף, ומקווים שהמשטרה תגיע רגועה. אנחנו מתכוונים להיות נחושים - שלא יצפו שיהיה פה רגוע".

הריסת המבנה מגיעה לאחר שבחודש ספטמבר האחרון קיבל בג"ץ את העתירה שהוגשה על ידי ארגון "יש דין", שטען כי בית הכנסת נבנה על קרקע פרטית בבעלות פלסטינית. הבוקר ידונו השופטים בבקשת המדינה לדחות את הליך ההריסה בשלושה שבועות.