בת גלים שער, רחלי פרנקל ואיריס יפרח, אימהותיהם של שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו על ידי חמאס ביוני האחרון מקיימות מפעל הנצחה לבניהם בשיתוף עיריית ירושלים, ארגון "יום האחדות" וארגון "גשר" - פרס ירושלים לאחדות ישראל. בסרטון שבו משתתפות השלוש הן קוראות - דווקא על רקע מערכת הבחירות והקרבות הפוליטיים - לנהוג באחריות ולקבל את השונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראש עיריית ירושלים ברקת והעמותה לזכר שלושת הנערים - נפתלי פרנקל ז"ל, גיל-עד שער ז"ל ואייל יפרח ז"ל, יגישו פרס חדש שיוענק לפעילות למען אחדות העם. הפרס יוענק "לאישים וארגונים שקידמו ופעלו בצורה מופתית לאורך שנים למען אחדות ישראל, למיזמים חברתיים ייחודיים, העוסקים ומקדמים את אחדות ישראל, לפרויקטים לקידום האחדות בעם היהודי בין מדינת ישראל לתפוצות".

בסרטון שהקליטו האימהות השכולות הן אומרות: "זו האחריות שלנו להביא לאחדות לאומית, רגע אחד לפני שמאוחר מדי. לא משנה מי אתה, זו האחריות שלנו לנסות להתקרב זה לזה. זו האחריות שלנו, לקבל את השונה ולכבד את הדרך שהוא בחר בה. זה הזמן לאחדות לאומית".

בין המניעים: חטיפת 3 הנערים (צילום: פייסבוק ותצפית)
"מנוף לחיבור בין כל חלקי החברה" | צילום: פייסבוק ותצפית

בת גלים שער, אמו של גיל-עד שער ז"ל אומרת בסרטון: "אני מתרגשת מהיוזמה ורואה בהענקת הפרס הזדמנות להעצים עשייה חברתית שתשמר את הרוח של האחדות שכל עם ישראל חווה בקיץ האחרון".

רחלי פרנקל, אמו של נפתלי פרנקל ז"ל הדגישה כי "הפרס יהווה מנוף לחיבור בין כל חלקי החברה הישראלית והעם היהודי".

לחלוקת הפרס שותפים גם ארגון "יום האחדות" וארגון "גשר" הפועל למען הערבות ההדדית בין חלקי העם השונים.