המשחק ייערך בסכנין לבסוף (צילום: AP)
המשחק ייערך בסכנין או לא? | צילום: AP

דרך מילוט מקיום המשחק? היום (חמישי) בשעות הצהריים, הודיעה המשטרה כי לא תאפשר את קיום משחק הכדורגל בין בית"ר ירושלים לבני סכנין באצטדיון "דוחא" בסכנין ביום ראשון הקרוב - זאת עקב ליקויים בטיחותיים במגרש. אחר הצהריים כבר הודיעו שישקלו שוב את ההחלטה ויערכו סיור במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לטענת המשטרה, קבוצת בני סכנין עמדה בכל הדרישות הבטיחותיות שהציבה המשטרה למעט אחת - סלילת כביש מילוט עם תאורה. עקב כך, הוציאה המשטרה צו סגירה לאצטדיון - מה שמחייב את העברת המשחק מסכנין למגרש חלופי.

אלא שלאור פניות של ראש העיר מאזן גנאיים וגורמים נוספים מהנהלת הקבוצה והאצטדיון בדבר כוונתם להשקיע מאמץ נוסף בהכשרת ציר החירום, הודיע מפקד המחוז הצפוני של המשטרה, ניצב זהר דביר, לבחון שוב את קיומו של המשחק תוך אבטחה מלאה לשלום הציבור , האוהדים והשחקנים.

ניצב דביר יגיע מחר בבוקר יחד עם מפקדים וגורמי מקצוע לשטח האצטדיון ויעמוד מקרוב אחר הפערים והעבודות להכשרת ציר החירום ובתוך כך יוחלט האם צו הסגירה יוסר או יישאר על כנו.
"להנהלת הקבוצה והאצטדיון ניתנה אפשרות להשקיע מאמץ נוסף על מנת להכשיר את ציר החירום כך שיאפשר תנועה בטוחה של כוחות חירום והצלה וכן הגעה בטוחה של אוהדי בית״ר ירושלים תוך מניעת חיכוך עם אוהדי סכנין", נמסר בהודעה שפרסמה המשטרה.

"שקבוצת כדורגל תסלול כביש?"

במנהלת הליגה אמנם הודיעו כי הם מכבדים את החלטת המשטרה, אך תקפו את הנסיבות לפיהן הוצא צו לאצטדיון: "חלק מהבקשות שהועלו על ידי המשטרה אינן בתחום האחריות והסמכות של קבוצות הכדורגל. לא יעלה על הדעת שקבוצות כדורגל בישראל יידרשו לסלילת כבישי אספלט. נראה לנו כי מישהו מתבלבל פה".

לדבריהם, בקשת המשטרה תמוהה עוד יותר עקב כך שמדובר בשטח שיפוט של המועצה האזורית משגב ולא של העיר סכנין. בבני סכנין טענו שהם אינה חברת בנייה, וכי אי אפשר להטיל עליהם את סלילת הכביש.