ארכיון (צילום: אייל תדהר)
הפיגוע אתמול בגוש עציון | צילום: אייל תדהר

סיכום חדשות סוף השבוע: אתמול בשעות הצהריים שפך ג'מאל אבו ריאדה, אסיר ביטחוני משוחרר, נוזל חשוד על רכב שנסע בכביש המנהרות ובו חמש בנות משפחה. אדם שרצה לקחת איתן טרמפ קרא למכונית לעצור בצד הדרך, ובזמן שדיבר עם הנוסעות, הגיע המחבל ושפך את הנוזל עליהן ועל עובר אורח נוסף שנכח במקום. בהתחלה חששו כי מדובר בחומצה, אך לאחר בדיקה בבית החולים התברר כי מדובר בחומץ והנשים שוחררו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפלסטיני נורה במהלך מרדף אחריו ונעצר זמן קצר לאחר מכן. ממג"ב נמסר - עוד לפני שהתברר כי מדובר בחומץ: "לוחמי משמר הגבול עצרו מחבל ששפך חומצה על פניהם של מספר עוברי אורח ורדף אחרי אזרח אחר עם מברג בצומת תל חאדר באזור גוש עציון".

בעת שלוחמי מג"ב נסעו על הציר הם הבחינו בחשוד שרץ בעקבות אזרח ובידו מברג. הם התקרבו לעבר המחבל, ובמקביל אזרח חמוש שעבר עם רכבו במקום, ירה לעבר פלג גופו התחתון. לוחמי מג"ב השתלטו על המחבל במהירות ועצרו אותו.

"אני מרחם על דרעי" (צילום: קובי הר צבי, אתר 'בחדרי חרדים', חדשות)
לקראת פילוג: דרעי וישי | צילום: קובי הר צבי, אתר 'בחדרי חרדים', חדשות

גם המערכת הפוליטית לא שקטה בסוף השבוע. לקראת כניסת השבת פורסם כי ח"כ אלי ישי, עד לפני שנה וחצי יו"ר ש"ס, צפוי לפרוש מהמפלגה עקב מחלוקות בלתי ניתנות לגישור עם היו"ר המכהן אריה דרעי. ככל הנראה שפניו של ישי להקמת מפלגה חדשה שתתמודד מול ש"ס.

הפילוג במפלגה החרדית-ספרדית נראה כמעט כמו עובדה מוגמרת. נראה שיו"ר המפלגה, אריה דרעי, דוחק את ישי מהמפלגה באמצעות מסמך דרישות בלתי אפשרי שכולל בין היתר הוראות שלא להתראיין ולהוציא הודעות לעיתונות ללא תיאום עם המפלגה.

יעלון: "בנט לא קיבל הבטחה לתיק הביטחון"

בראיון לתכנית "אולפן שישי" אמר שר הביטחון יעלון כי לא ניתנה הבטחה לנפתלי בנט לפיה הוא יחזיק בתיק הביטחון אחרי הבחירות: "אני לא עוסק בספקולציות, אני שר הביטחון עד גמר כהונת הממשלה הזו. התרוצצו שמועות על כך שלכאורה יש התחייבות של נתניהו לבנט שהוא יהיה שר הביטחון הבא והדברים האלה הוכחשו על ידי נתניהו. וידאתי שמה שהסתובב לא נכון", אמר יעלון.

"אזכור אותה כאישה אמיצה". הרצוג
מוכן לעימות: יו"ר העבודה הרצוג | צילום:

יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג אמר כי הוא מוכן להתעמת עם יריבו המרכזי בבחירות - ראש הממשלה בנימין נתניהו. "חד משמעית אהיה מוכן לעימות מול נתניהו", אמר הרצוג. "ראש הממשלה בהיסטריה, הוא תוקף את התקשורת".

על החיבור עם לבני אמר הרצוג: "הובלתי מהלך יחד עם לבני שמחולל שינוי מהפכני. הוא הפך בן רגע את כל השיח הפוליטי לשיח שבו אנחנו מתמודדים מול נתניהו. אני מאוד שלם עם עצמי. אנחנו מביאים קונספט חדש שלא היה מוכר בפוליטיקה הישראלית. הנהגה משותפת מראה על הרבה מאוד ביטחון. לפני עשרה ימים אף אחד לא נתן למפלגתי ולי את הסיכוי למרות שהייתה לי התחזקות עקבית".

ליברמן לא שולל קואליציה משותפת עם הרצוג

שר החוץ אביגדור ליברמן התייחס היום (שבת) לבחירות הקרבות ואמר כי מפלגת ישראל ביתנו, בראשה הוא עומד, אינה נמנית עם אלו הקוראים 'רק לא ביבי', אך הדגיש כי הוא לא פוסל אף מועמד לראשות הממשלה - לא את בנימין נתניהו ולא את יצחק הרצוג. "אני בעד מסגרות גדולות אבל אני חושב שהיה פה פספוס. דיברו על רוטציה וקונסטלציה במקום לדבר על מהות ותוכן. ישראל ביתנו שייכת למחנה השכל הישר, המחנה האחראי, השקול וההגון", אמר שר החוץ. "אני גם לא עוסק בכיסאות ובמינויים. ישראל ביתנו תציג את האני מאמין שלה ואת המהות במאמץ לשנות את המערכת הפוליטית לטובה".

עוד פורסם אמש בתכנית "אולפן שישי" כי ההקלטות ששולה זקן לא רצתה שאיש ישמע - שוחזרו. הפיתול האחרון בעלילת שולה זקן ואהוד אולמרט היה לפני מספר חודשים, כשגילינו שזקן הקליטה רבים מהסובבים אותה - מאולמרט ועד המתקשרת שלה. אבל ההקלטות שהעבירה זקן לפרקליטות הן רק חלק קטן ממה שהקליטה באמת. היו הרבה מאוד שנמחקו – ושוחזרו. "היה רומן עם דכנר", אמרה זקן לפרקליטיה, "לא היה זיון אבל היה רומן".

הלילה (שבת), הולך רגל בשנות ה-40 לחייו נהרג כתוצאה מפגיעת רכב חולף בתאונת דרכים שאירעה על כביש 25 בנגב, סמוך לשדה תימן, צפון-מערבית לבאר שבע. כוחות מגן דוד אדום שהגיעו לזירת התאונה נאלצו לקבוע את מותו של הולך הרגל במקום. גבר בן 44 שנהג ברכב הפוגע נפגע באורח קל וטופל במקום על ידי צוות פרמדיקים וחובשים של מגן דוד אדום.