זעקות שבר מילאו היום (שלישי) את החלקה הצבאית בהר הרצל, שם התקבצו מאות מכרים, חברים ובני משפחה שהגיעו כדי ללוות את סמל-ראשון אלמוג שילוני, שנרצח בפיגוע בתחנת הרכבת בתל אביב - בדרכו האחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בת זוגו, נוי, ספדה לו בבכי קורע לב: "רצינו להתחתן, החזרת אותי בתשובה. עשית מצווה גדולה. כנראה שזה היה התיקון שלך. אתה מלאך. אין לי מילים לתאר אותך. לא אשכח אותך לעולם".

אביו של סמ"ר שילוני זעק מעל לקבר בנו. "יקר שלנו, איזה פיקדון יקר קיבלנו. החודש השלמת 20 שנות חיים. ילד שדבק במשימה בעל עיניים טובות, חיוך כובש וטוּב לב. תלמיד חכם ונכון בעל מידות נפלאות. היית אח נאמן ומסור לסהר, אחיך התאום, תהילה, לידור ואלירן".

האב סיפר כי אלמוג נהג לבקש להביא הביתה חיילים בודדים לשבת. "יש לי פגישות עם תורמים ליחידה, סיפרת, אולי הצלחתי להשיג נעליים לחיילים", המשיך האב בבכי. "איזה ילד היית לנו, התייחסת אלינו כמו למלכים. מי לימד אותך להתנהג ככה?".

אחיו התאום של אלמוג: "דאגת לכולם, חוץ מלעצמך"

אחיו של אלמוג, סהר, התקשה גם הוא לשאת דברים בחלקת הקבר. "תשמור עלינו מלמעלה", הוא ביקש בקול חנוק. "אתה האדם הכי אמיתי בעולם. כל מי שהכיר אותך רק התגאה ואני, בתור התאום שלך, החצי שלך - הכי גאה בך בעולם. לפני שלושה שבועות, כשנפגשנו, הבאת חייל בודד הביתה. זה הכי טיפוסי לך. דאגת לכולם - חוץ מלעצמך".

זירת הרצח, ארכיון
זירת הפיגוע, אתמול | צילום:

הוא סיפר על הרגעים הקשים בבית החולים, שבסופם נקבע מותו של אחיו. "אמרתי לאבא: 'עוד מעט הוא ייצא מזה'. אבל לא, כנראה שטוב לך למעלה. כשחזרתי הביתה חיפשתי אותך, אולי אתה ישן, אבל לא".

סמל-ראשון אלמוג שילוני נפצע אנושות כשמחבל חמוש בסכין תקף אותו אתמול בצהריים ודקר אותו בפלג גופו התחתון, סמוך לתחנת רכבת ההגנה שבתל אביב. אנשי מד"א ואיחוד הצלה שהוזעקו למקום ביצעו בו פעולות החייאה ופינו אותו לבית החולים תל השומר. זמן קצר לאחר מכן, המשטרה לכדה את החשוד בדקירה, צעיר פלסטיני משכם, לאחר שברח והסתתר בבניין מגורים ברחוב סמוך. מותו של שילוני נקבע בשעות הערב, לאחר שמאמצי הרופאים להילחם על חייו עלו בתהו.