שלושה שבועות לאחר שנורה על ידי פעיל ג'יהאד אסלאמי בלב ירושלים, מצבו הרפואי של פעיל הימין יהודה גליק ממשיך להשתפר. היום (שני) הוא נפגש עם הרב הראשי לישראל, דוד לאו, ושחזר בפניו את הרגעים הראשונים שלאחר ניסיון ההתנקשות בו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הוא ניגש אלי (פעיל הג'יהאד), עמד מולי, אני כמובן בתמימותי האמנתי לו", תיאר גליק את מה שקרה שניות לפני שנורה. "הוא אמר לי: 'אני נורא מצטער, אתה אויב של אל-אקצא', אז הוא ירה, בום בום בום... וראיתי מישהו, שי (שי מלכה, מנכ"ל מנהיגות יהודית) והוא אמר לי יהודה, אנחנו חייבים אותך, בוא. ואז רצנו".

גליק והרב הראשי (צילום: חדשות 2)
גליק והרב הראשי | צילום: חדשות 2

"מישהו צעק שהיה פיגוע, ואשתי התחבאה בתוך האוטו. לקחו 13 דקות מרגע הפגיעה בי ועד שהגענו לשערי צדק", המשיך גליק לתאר את הרגעים המתוחים שלאחר הירי, כשעוד נשקפה סכמה ממשית לחייו.

"אני לא בבית החולים כי היה לי אפנדציט, ואני לא פה כי ירו עלי משום שאני ג'ינג'י", הדגיש גליק בפני לאו, את המניעים שגרמו ליורה לתקוף אותו. "אני פה כי מישהו חשב שהוא חירף מערכות ישראל".

הרב לאו סיפר לגליק כי הוא ממתין לרגע בו יוכלו שניהם לעלות יחדיו להר הבית בכדי להתפלל. "אני מתפלל אבל איתך שבעזרת השם שנינו נעמוד שם כדי להגיד הודאה", אמר לאו. "תזכור בקורבן תודה ואנחנו נעמוד שם יחד".