"עפה קדימה מעוצמת המכה". דניאל אמסלם (צילום: באדיבות משפחת אמסלם)
"עפה קדימה מעוצמת המכה". דניאל אמסלם | צילום: באדיבות משפחת אמסלם

במשך זמן רב מתלוננים הולכי רגל על הסכנות הטמונות באופניים החשמליים, שהפכו בשנים האחרונות לנפוצים ברחובות הערים. למרות שהחוקים והתקנות המסדירים את התופעה החדשה-ישנה עדיין לא מיושמים בשטח, רוכבי האופניים נוסעים ללא הגבלה על המדרכות ומסכנים את העוברים והשבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דניאל אמסלם, בת ארבע מפתח תקווה, ככל הנראה תזכור היטב את ההשלכות החמורות של הפרצה בחוק לאחר שרוכב אופניים שלטענת אביה היה רק כבן 14 - התנגש בה בעוצמה בתום ביקור משפחתי ביום שישי האחרון.

"נותנים לילדים רישיון לכלי רכב" (צילום: AP)
"נותנים לילדים רישיון לכלי רכב" | צילום: AP

יוסי שיתף עם חבריו בפייסבוק את תחושותיו הקשות לאחר המקרה: "מעוצמת המכה הילדה עפה קדימה והילד עם האופניים עף עליה", כתב אמסלם. "היא הייתה נסערת כולה. בלי לחכות שנייה אחת מיותרת נסענו ישירות למיון בבית החולים שניידר ובילינו שם עד השעה 02:00 לפנות בוקר בבדיקות ומעקב".

בעקבות התאונה, דניאל נפצעה בפניה ונזקקה לקיבוע. בשיחה עם חדשות 2 Online סיפר אביה כי בכוונתו להגיד תלונה למשטרה. "רוכב האופניים פשוט התנגש בה בחוזקה עם הכידון", אמר אמסלם. "תודה לאל, הנזק שלה זה רק שן שעפה ושיניים נוספות שנשברו. גם האף דימם והיא ספגה פגיעות יבשות נוספות בגוף".

האב המודאג הוסיף כי הצעת חוק בעניין כבר הועלתה. "זה מחריד אותי לדעת שאף אחד לא טורח לקדם אותה. חייבים להוריד את כלי הרכב האלה מהרחובות, או לפחות לאכוף את המגבלות. הילד הזה היה רק בן 14, זה לא ייתכן שנותנים לילדים בגיל הזה רישיון על כלי רכב. הבת שלי, בת 16, ביקשה ממני לקנות לה אופניים כאלה אך אני סירבתי. עכשיו היא כבר מבינה את הסיבה".