במשכן הנשיא שבירושלים נערך היום טקס זיכרון במלאת 19 שנים לרצח ראש הממשלה המנוח, יצחק רבין ז"ל. בדברים שנשא בטקס, שיבח נשיא המדינה ראובן ריבלין את מורשתו של רבין, ודיבר בזכותה של ראייתו החברתית בשינוי סדר העדיפויות הלאומי. "הוא לא המתין חסר מעש לישראל של אחרי השלום, אלא היה אמיץ דיו לטפל  בישראל של כאן  ועכשיו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך הטקס, הדליק הנשיא ריבלין את אבוקת "נר יצחק" לזכרו של ראש הממשלה המנוח, בנוכחות בני משפחת רבין, שרים וחברי כנסת.

בנאום שנשא בפני הנוכחים, הזכיר הנשיא את מורשתו של רבין ואת אופיו כמנהיג. ״עבורי, מורשת רבין איננה רק מורשת של מלחמה ושלום, היא מורשת המנהיגות שלו", אמר ריבלין. "'אני אחליט ואני אנווט', הוא הצהיר, והוא אכן ניווט. על פי צו מצפונו, וללא תירוצים".
 
בהמשך תיאר הנשיא את מחויבותו החברתית של רבין, כמי שפעל לצמצום הפערים החברתיים במקביל לקידום השלום. ״לצד מחויבותו לשלום, רבין לא המתין חסר מעש לישראל של 'אחרי השלום'", אמר. "הוא היה אמיץ דיו, לטפל  בישראל של כאן  ועכשיו, ולא הזניח את המבט פנימה, לתוככי החברה הישראלית".

בין משתתפי הטקס הייתה גם בתו של ראש הממשלה ז"ל, דליה רבין, שקראה לריבלין לאחוז בלפיד שבו אחז אביה עד שנרצח. "לפני 19 שנים נשפכו הרבה דמעות במקום שבו נשפך דמו, והנוער הדליק נרות בתקווה להאיר את האפלה שירדה עלינו", אמרה רבין. "ואנחנו ממשיכים להדליק את הנר כאן, ונדמה כי אין די בו כדי לגבור על הרוחות המנשבות בנו לאחרונה, וצריך נושא לפיד. אנא אדוני הנשיא, קח את הלפיד הזה ולך איתו כפי שכבר התחלת ותהא דרכך צליחה, אנחנו זקוקים לאור הגדול הזה״.