זעקות 'אללה אכבר' זרעו פחד ובהלה במרכז תל אביב: אמש (שלישי) בשעות הערב המאוחרות, בקעו מדירה ברחוב בן יהודה בעיר צעקות 'אללה אכבר'. למשמע הצעקות ועל רקע הרגישות הביטחונית בתקופה האחרונה, התקשרו תושבים רבים למשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הדיווחים הקפיצו את שוטרי תחנת לב תל אביב שמיהרו להגיע לדירה, מחשש לאירוע חריג. על פי החשד, מאותה דירה פעלה מערכת כריזה וממנה בקעו הקריאות שזרעו פחד והטרידו את תושבי האזור ועוברי האורח.

השוטרים עלו לדירה, ביקשו להיכנס ולברר את פשר הצעקות - אך הצעירים ששהו בה סירבו להכניסם. לאחר שהשוטרים במקום שללו אפשרות לאירוע חריג, אחד הצעירים נעתר לבקשת השוטרים וירד עמם לרחוב, שם נעצר לאחר שסירב להזדהות וניסה להימלט.

עם היוודע דבר המעצר, שני הצעירים הנוספים ששהו בדירה ירדו אף הם לרחוב ונעצרו גם כן - זאת לאחר שאחד מהם תקף קצין משטרה. השלושה, עו"ד ברק כהן, ערן ורד ואילן יוסף הובאו הבוקר לבית משפט השלום בתל אביב, שם הוחלט לשחררם למעצר בית עד מחר בשעות הערב.

החשודים טוענים: "השוטרים תקפו אותנו"

יגאל רמב"ם, שנכח באירוע, מספר שתקרית התחילה כתוצאה מהתנהגות אלימה של השוטרים. "הם הגיעו והתחילו לתשאל אותנו על קריאות שהיו או לא היו. ברק וערן ירדו וניסו לדבר איתם, אז השוטרים רצו לקחת את המצלמות באמצעותן צילמו את האירוע וזה הוביל לעימות. אני ניסיתי לעמוד חוצץ ביניהם. זה לא עזר, הם חטפו פיצוצים מהשוטרים, גם אם הייתה איזושהי הפרעה לציבור, צריכים לחשוב על המידתיות של הטיפול. משטרה שמרשה לעצמה לדבר עם הידיים במקום לפעול על פי הנהלים והחוק, זה לא קביל".

בנוגע לקריאות "אללה אכבר" אמר רמב"ם כי "אני מבין שזה יכול ליצור בהלה, אבל מה ההבדל בין אללה אכבר לשמע ישראל? אם זה יוצר בהלה למה לא מפסיקים את כל המסגדים ביפו ובישראל?".

עו"ד יפעת כץ, המייצגת את אחד העצורים, טוענת כי השוטרים הגיעו לבית עם אקדחים שלופים, והתנהגו באלימות כלפי יושבי הדירה. "ברגע שהחשודים ניסו לתעד את האירוע אמצעי הצילום נלקחו מהם", אומרת עורכת הדין. "על אף בקשת המשטרה להאריך מעצרם, בית המשפט החליט לשחררם למעצר בית".

עו"ד ישר יעקבי, המייצג חשוד נוסף בתקרית, מסר שמדובר באלימות מזוויעה של השוטרים ללא הצדקה וללא שום סיבה. "שני השוטרים מחזיקים חשוד אותו אני מייצג ושוטר שלישי נותן אגרוף בפרצופו וכתוצאה מכך אף נשברו לו המשקפיים", אמר יעקבי.

מהמשטרה נמסר בתגובה לפרסום: "אזרחים רבים דיווחו אתמול למשטרה על צעקות 'אללה אכבר' שנשמעו מאחת הדירות ברחוב בן יהודה בתל אביב. בעקבות החשש לאירוע חריג ולאור המצב הרגיש השורר בארץ מיהרו שוטרים לדירה שיושביה סרבו להכניסם. במקום להישמע לפניות השוטרים - הפריעו הנוכחים לתפקודם, התעמתו עמם ואף תקפו קצין משטרה. משטרת מרחב ירקון עצרה 3 חשודים שהובאו היום לבית המשפט".