החגיגה במשכן הנשיא, הערב (צילום: מארק ניימן/ לע"מ)
החגיגה במשכן הנשיא, הערב | צילום: מארק ניימן/ לע"מ

כ-50 ילדים נפגעי פעולות איבה הגיעו הערב (שני) למשכן הנשיא בירושלים, בכדי לערוך את חגיגות בר ובת המצווה שלהם עם נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ורעייתו נחמה. הילדים הגיעו אל בית הנשיא לאחר שביקרו בכותל המערבי בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"גם ברגעים החגיגיים ביותר איננו שוכחים את הקרובים לנו שאינם יכולים לשמוח איתנו היום", אמר הנשיא ריבלין במהלך האירוע. "יש מחיר להיותנו יהודים, לעצמאות שלנו, מחיר קשה מנשוא שכל אחת ואחד מכם מכיר מקרוב. אבל יש גם הרבה כוח ועוצמה שחשוב לציין אותם. מגיעה לכם שמחה עד לב שמיים".

בין הילדים שחגגו במשכן הנשיא ישנם יגאל פאיזקוב שהוריו, אולג וליודמילה ז"ל, נרצחו בפיגוע במלון הילטון טאבה באוקטובר 2004; מישל לוין שהוריה, איתן ורימה ז"ל, נרצחו בפיגוע ירי סמוך לצומת שוקת בפברואר 2004; ונדב וולנסקי שהוריו, אברהם-יצחק ואביטל יוכבד ז"ל, נרצחו בפיגוע ירי באוגוסט 2002 בכביש רמאללה-שכם.

הנשיא ריבלין והילדה מור קקון, הערב (צילום: מארק ניימן/ לע"מ)
הנשיא ריבלין והילדה מור קקון, הערב | צילום: מארק ניימן/ לע"מ

"חודש וחצי לאחר שנולדתי נרצח אבי בפיגוע טרור", סיפרה אוראל ממיסטלוב שנאמה באירוע בשם בני ובנות המצווה. "העובדה שאבי לא נמצא איתי פיזית קשה מאוד אך הוא תמיד בליבי. חסרונו של אבי מורגש במיוחד בשלבים החשובים בחיי כמו היום הראשון בכיתה א', המעבר בין גן חובה ליסודי, המעבר בין יסודי לחטיבה והשלב המשמעותי בחיי הוא עכשיו, בגיל ההתבגרות, לדעת שהוא לא כאן לחגוג עמי את בת המצווה שלי".

באירוע השתתפו גם בני ובנות מצווה שהם אחים שכולים וילדים שבני משפחותיהם נפגעו בפיגועי טרור. הזמר משה פרץ שהופיע במהלך האירוע, ביקש ממור קקון, אחת מבנות המצווה, שאביה נפצע מפגיעת קאסם, לעלות לשיר איתו, לאחר ששמע שזהו חלומה. השניים ביצעו יחד את השיר "זיקוקים", ובסיום השיר קם הנשיא לקראת מור וחיבק אותה.

זיקוקים. פרץ ומור קקון, הערב (צילום: מארק ניימן/ לע"מ)
זיקוקים. פרץ ומור קקון, הערב | צילום: מארק ניימן/ לע"מיהושע כהן, יו"ר ארגון נפגעי פעולות איבה, אמר במהלך האירוע כי לטקס יש היבט אחד ומשמעותי במיוחד: "אני מאמין שטקס בר ובת המצווה שאנו מקיימים הוא התשובה הניצחת לכל ארגוני הטרור, אלו השואפים להרוג בנו ולשבש את שגרת חיינו במדינת ישראל, ומסמל כי לעולם לא יצליחו לעשות זאת".