הוקרה לבשארה ואמיר קטאר, אוהדי סכנין (צילום: באדיבות "ONE")
הוקרה לבשארה ואמיר קטאר, אוהדי סכנין | צילום: באדיבות "ONE"

סערה בליגת העל: זמן קצר בטרם נפתח משחקן של בני סכנין והפועל תל אביב, ערכו המארחים טקס הוקרה לספונסרים התומכים בפעילות הקבוצה, בהם אמיר קטאר ואף לחבר הכנסת לשעבר עזמי בשארה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת האירוע יוצא הדופן, פתחו ראשי סכנין בהכרת תודה ובחלוקת מגני הוקרה לספונסרים בהם בשארה, שנמלט מישראל לאחר שנחשד בריגול לטובת חיזבאללה. עד כה היה ידוע שקטאר נחשבת למממנת הראשית של הקבוצה, שאף האצטדיון שלה קרוי על שם הבירה "דוחא", אולם מעורבותו של בשארה בנושא היתה בגדר הפתעה. "זו סתם סערה בכוס מים", אמר מוחמד אבו יונס, יו"ר בני סכנין. "עזמי בשארה היום אינו פוליטיקאי, ואני כלל לא עוסק בנושאים כאלה. הכל אושר מראש ואין סיבה לעורר סערה בעניין", הסביר.

בעקבות הוקרת התודה החריגה, מנהלת ליגת העל בכדורגל פרסמה הודעה ובה טענה כי היא רואה בחומרה את הטקס שנערך בפתח המשחק לכבודו של בשארה ותדרוש מההתאחדות לכדורגל להעמיד את הקבוצה לדין. "בבקשה שהועברה ע"י בני סכנין ואושרה ע"י המנהלת להענקת מגני הוקרה לספונסרים של הקבוצה, לא צוין שמו של עזמי בשארה", הסבירו במנהלת. "מעבר לכך, בשיחה מוקדמת עם ראשי סכנין הובהר כי חל איסור לערב בטקס חברי כנסת או כל גורם פוליטי אחר".

ליברמן: "לנקוט בצעדים חריפים"

שר החוץ אביגדור ליברמן מתח ביקורת חריפה על הנהלת הקבוצה בעקבות הטקס יוצא הדופן. ״כשקבוצת כדורגל בליגה הישראלית מודה למי שחשד בריגול ובסיוע לחיזבאללה, שברח מהארץ ומסית נגד מדינת ישראל, יש לנקוט נגדה בצעדים חריפים", קרא ליברמן.

אביגדור ליברמן (צילום: פלאש 90, אמיל סלמן)
צילום: פלאש 90, אמיל סלמן

בהמשך קרא ליברמן להתאחדות לכדורגל ולמנהלת הליגה לשקול להשעות את פעילותה של בני סכנין בליגת העל ולנקוט נגדה באופן מיידי בצעדים חריפים. "יש לשקול הטלת קנסות כבדים ומשחקי רדיוס ללא קהל לתקופה ממושכת", אמר ליברמן. "להנהלת הקבוצה אני מציע לשקול אפשרות לעבור ולשחק בליגה הפלסטינית או בליגה הקטארית״.