יבוטלו המשחקים בשבת?
האצטדיון הוכשר לבסוף | צילום: חדשות 2

הושג פתרון לקיום המשחק הטעון: המשטרה אישרה היום (שישי) את קיום משחק הכדורגל בין בית"ר ירושלים לבני סכנין ביום ראשון הקרוב. אתמול הוצא צו סגירה לאצטדיון דוחא, מכיוון שהמשטרה טענה שהיעדר דרכי המילוט מסכנת את האוהדים, אך לאחר הערכת מצב מחודשת הגיעה המשטרה להבנות עם בעלי הקבוצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מנהלת הליגה הודיעה כי המשחק ייערך כמתוכנן, וביקשה להודות למשטרה "על המאמצים שעשתה להבטיח את קיום המשחק תוך שמירה על בטחון האוהדים והמשתתפים". במנהלת ביקשו מהקהל "לנהוג בהגינות ולשמור על רוח הספורט". 

היום בשעות הבוקר ערך מפקד המחוז הצפוני במשטרה ניצב זוהר דביר סיור באזור אצטדיון דוחא שבסכנין ובסביבתו, כאשר מוקד הסיור היה בכביש עפר שמוביל מהאצטדיון למועצה האזורית משגב, שלטענת המשטרה הכביש הזה יהיה כביש מילוט במידה ויפתחו עימותים בין שני המחנות במשחק הכדורגל בין סכנין לבית"ר ביום ראשון הקרוב. לאחר הפגישה הודיע דביר כי חל "שיפור משמעותי על מנת שביטחון הציבור יישמר".

המשחק ייערך בסכנין לבסוף
המשחק ייערך בסכנין לבסוף | צילום: AP

"ציר החירום יוכשר באופן מיטבי לאירוע"

ניצב דביר אמר בסיור שמבחינתו המטרה היא לשמור על ביטחונם של אוהדי הכדורגל של שתי הקבוצות ולמנוע עימותים. לסיור התלווה מהנדס כבישים מטעם משטרת התנועה הארצית, אשר בחן מקרוב את התנאים והתשתית של אותו כביש. המהנדס טען כי כ-15% מהכביש ערוך לשמש כמילוט, והמשטרה ציינה כי לפני כשלוש שנים אוטובוס של אוהדי מכבי ת"א עשה תאונה על אותו כביש.

לבסוף הושגו הבנות בנושא, לאחר שראש עיריית סכנין מאזן גנאיים התחייב בפני המשטרה "להשלים פערים ולהכשיר את ציר החירום באופן המיטבי". בעיריית סכנין מתחו הבוקר ביקורת על התנהלות המשטרה. ראש העיר אמר לחדשות 2 Online כי "לבוא יומיים לפני ולהגיד שהכביש הזה אינו מוכן ואינו מתאים לכביש מילוט זה מגוחך".

הסיור המכריע, הבוקר | צילום: חדשות 2

"אני מעריך את העבודה של המשטרה בשמירה על שלום הציבור וביטחונו, אבל באותה מידה הכביש הזה נמצא בסכסוך בין עיריית סכנין לבין המועצה האזורית משגב, כשהוא מחוץ לתחום השיפוט, גם אם אנחנו רוצים תוך יומיים לסלול כביש עפר של שלושה קילומטרים ולהפוך אותו לכביש נורמלי זה כמעט משימה בלתי אפשרית", הוסיף.

גנאים הביעה אמון כי המשחק יעבור בשלום: "אני חושב כראש עירייה שכל השיח שקדם למשחק הוא מיותר, ואני חושב שאיבדנו את האופי הספורטיבי של אותו משחק כדורגל, עירבבו פוליטיקה וכדורגל. למרות הכל ואני מזמין את כולם לבוא לצפות במשחק". 

בהכנת הידיעה השתתף בן מיטלמן