תחבורה ציבורית בשבת? החוק יעלה (צילום: נתי שוחט, פלאש 90, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: נתי שוחט, פלאש 90, חדשות

בעקבות גל הביקורת על צמצום התחבורה הציבורית בימי שישי, הוציא משרד התחבורה הודעה ובה הבהיר כי הפרטים אינם נכונים. "אין שינוי בסטטוס קוו, הטענות שקריות", נכתב בהודעת המשרד - וזאת לאחר טענות כי הושבתו קווי אוטובוס שפעלו בשישי בצהריים ו"גלשו" לתוך השבת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

"אין שינוי במדיניות משרד התחבורה בנושא", נכתב בהודעת המשרד. "עם המעבר לשעון חורף מדי שנה מתבצעת התאמה של לוחות הזמנים של פעילות כלל הקווים בתחבורה הציבורית, בהתאם לזמני כניסת השבת".

במשרד הגיבו גם לטענות לפיהן ההנחיות החדשות יפגעו בעיקר בחיילי צה"ל השבים לביתם בסוף השבוע: "הפרסום על פגיעה כביכול בחיילים המבקשים לצאת לחופשה הוא מקומם ושקרי מאחר ואין כל שינוי בזמני היציאה של האוטובוסים, מעבר להתאמה השגרתית שנועדה להתאים את שעות התחבורה הציבורית לשעת כניסת השבת".

צפו בריאיון עם שר התחבורה (צילום: חדשות 2)
"אין שינוי במדיניות". כץ | צילום: חדשות 2

במשרד ביקשו לציין עוד כי "המידע על ביטול קווים שפורסם באתרי האינטרנט של חלק ממפעילי התחבורה הציבורית, אינו תואם את לוחות הזמנים שאושרו על ידי משרד התחבורה, והמפעילים הונחו לתקן מיידית את המידע השגוי".

מוקדם יותר היום תקף חבר הכנסת יאיר לפיד את שר התחבורה ישראל כץ, על החלטתו לכאורה להפסיק את פעילות הקווים המדוברים. "איך הבן שלי וחברים שלו אמורים לחזור בשישי מהצבא?" תהה לפיד בעמוד הפייסבוק שלו. כץ הגיב בסטטוס משלו: "חפש לך סוס אחר לרכוב עליו". עוד קודם לכן דחה כץ את הטענות בדבר סגירת הקווים. "זהו שקר שמטרתו לפגוע", אמר. "בניגוד לפרסומים שונים ובניגוד להשמצות, לא נדרשתי ולא קיבלתי כל החלטה לגבי מועדי נסיעת אוטובוסים בשישי או בשבת".