האם ושלוש בנותיה הפכו לבנות זוגו של מנהיג הכת החולנית - וכעת נחשף התיעוד המצמרר של החיים לצדו: לאורך כל פרשת גואל רצון, שהגיעה השבוע לסופה לאחר שנגזרו עליו 30 שנות מאסר, חוזרת על עצמה שוב ושוב שאלה אחת - מה הנשים הללו מצאו בו? שאלות קשות אפילו יותר מעלה סיפורן של בנות משפחה אחת, שהפכו כולן בנות זוגו של רצון - לאחר שהאם הצטרפה לכת ולקחה את בנותיה לחיות עמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שרי הורביץ, הבת האמצעית במשפחה, הייתה הראשונה שהפכה בגיל 18 לאחת מנשותיו של גואל. היו לו כבר אז ארבע נשים נוספות, ורק אחת מהן חוקית. "אני זוכרת שאני מבינה שהוא מבקש שאהפוך להיות אחת מנשותיו. התפללתי שתהיה רעידת אדמה או שתהיה מלחמה או שיקרה משהו שיציל אותי מהסיטואציה הזאת", נזכרת שרי. "ואני לא מצליחה לעמוד מולו ולהגיד לו לא. הוא מנסה להתקרב ולגעת ואני מבינה שאני חייבת, שאין לי דרך אחרת, וגם לא היה מישהו שיגיד לי שיש דרך אחרת".

אחת מנשותיו הצעירות של רצון
אחת מנשותיו הצעירות של רצון | צילום:

אחרי שולי האמא, ושרי הבת האמצעית ,מצטרפת לכת הבת הבכורה אילנית פורת, שהייתה אז גרושה עם ילד. בהמשך ילדה לגואל רצון ארבעה ילדים נוספים. "בהתחלה הוא באמת גבר מושלם, הוא מחזר ונותן את כל כולו. אבל זה נמשך בדיוק חודש. ובהמשך יש את הפחד של הכוח שלו, של השליטה הרוחנית שלו בנו", סיפרה אילנית.

"אני לא חיה היום, הוא שרף אותי - ולא פסח על אף חלקה טובה"

גלית ארביב, הבת הקטנה, הייתה בת 5 כאשר גואל הגיח לחייהן של נשות המשפחה. בגיל 18 גם היא הפכה כבר לאשתו: "הייתי צריכה להיכנס לעולם אחר, אם זה לעצום את העיניים ולדמיין מישהו אחר, ברמה של אפילו לא להריח את גואל. את צריכה לעשות סקס עם בנאדם שיש לך אפס משיכה אליו, ולהיפך - יש לך סלידה ממנו".

"לא השתקמתי". שולי ברזילי (צילום: חדשות 2)
"לא השתקמתי". שולי ברזילי | צילום: חדשות 2

גואל רצון נשפט ל-30 שנות מאסר, 17 נשותיו ו-42 ילדיו מנסים להשתקם - רובן ללא הצלחה. "פתאום הדברים התבהרו וראינו את הדברים שחווינו שם ואת הדברים האכזריים שהוא ביקש מאיתנו לעשות", סיפרה האם שולי ברזילי לאחר גזר דינו. "אני לא חיה היום, אני לא השתקמתי. הוא שרף אותי - ולא פסח על חלקה אחת טובה".

סרטי וידאו ביתיים שצילמו הנשים בכת במשך השנים, מתעדים את טקסי החתונה של הנערות עם הגבר המזוקן, את הטקסים שעשה לצורך האדרת דמותו, ואת חיי היום יום של המשפחה המורחבת והחולנית שגואל רצון יצר לעצמו - כולם ישודרו בסרט של הבימאית נילי טל, שישודר ביס דוקו בשנה הקרובה.