עם ישראל אוהב לטייל, במיוחד במזג אוויר קריר ובחופשות החגים. אבל למי שששבעו מנחלי הדרום והצפון ומחפשים מקומות חדשים כדאי לנסות להגיע לשביל עמק המעיינות - חבל ארץ אחר, כמעט בתולי, ומסלול של 140 ק"מ שעובר לכל אורכו לצד נחלים ומקורות מים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השביל החדש, המסומן בצבעים כתום ולבן, מתחיל בגלבוע ונמשך עד למושבה מנחמיה. חובבי המעיינות יופתעו לגלות מקומות חדשים, שעד לאחרונה נחשבו סוד כמוס בעמק, כשהם נגישים ומסומנים על גבי מפה מסודרת.

"השביל ארוך ומציע שמונה ימי טיול ברגל, באופניים וברכב וחושף במפני המטיילים נופים קסומים", אמר יורם קרין, ראש המועצה האזורית עמק המעיינות.

פריצת השביל והכנתו למטיילים הושלמה בשבועות האחרונים, בין השאר בזכות "כוח צביקה" - חבריו של סרן צביקה קפלן ז"ל, שהיה קצין המבצעים בגדס"ר גולני ונפל בקרב בסג'עייה במהלך "צוק איתן". לבקשת אשתו הכשירו החברים קטע סמוך למקום שבו חי ואהב לטייל.

"הקמנו בקיבוץ את 'כוח צביקה' כדי לנתב את הכוחות של הנוער לפעילויות טובות. אלמנתו של צביקה, שחיפשה מקום הנצחה באזור, פנתה אלינו בנושא ובשעת בוקר מוקדמת עם הרבה כלי עבודה חילקנו את הקטע לגזרות ואחרי ארבע שעות השביל היה פרוץ ומוכן", סיפר אלי שריר מקיבוץ מירב, שפיקד על "כוח צביקה".

מי שיגיע לטיול בשביל החדש יוכל לראות מלבד הרבה מים גם אלפי ציפורים ועופות דורסים, ושלא כמו במקומות אחרים, הגישה למסלולי הטיול פתוחה לכולם וללא כל תשלום. "אפשר להיכנס כמעט מכל נקודה, אך אנו ממליצים להגיע דרך גן השלושה", הסביר מנהל פארק המעיינות, יהודה כרמי.

ולטובת מי שרוצה לנצל כבר את השבת הקרובה כדי לצאת ולבחון את המסלול החדש - את מפת השביל ניתן למצוא באינטרנט ובפארק המעיינות.