מתנה לבנה למימונה: שלג בחרמון, הבוקר (צילום: גיא ורון)
הלובן שב לפסגת החרמון. הר החרמון, הבוקר | צילום: גיא ורון

המערכת החורפית באזורנו מראה סימנים נוספים של התחזקות: פסגת החרמון התכסתה בשכבה לבנה של שלג, שצפוי להיערם גם על הקרקע לקראת מחר ומחרתיים. שיא הסערה צפוי ביום רביעי, אז ייתכנו סערות ברקים, שיטפונות והצפות בכל רחבי הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המערכת החורפית שהחלה בסוף השבוע צפויה להמשיך וללוות אותנו גם במהלך הימים הקרובים. היום יוסיף לרדת גשם בעיקר במרכז הארץ ובצפון הנגב. גשם מקומי צפוי גם בצפון הארץ, אך זהו רק הפתיח למה שמסתמן כיממה הסוערת הראשונה של העונה.

הפתיתים ייערמו על הקרקע לקראת יום רביעי (צילום: רפאל נוה)
הפתיתים ייערמו על הקרקע לקראת יום רביעי | צילום: רפאל נוה

מחר תורגש הפחתה במשקעים, הטמפרטורות יעלו מעט ואפילו צפויות כמה שעות של שמש, אך במישור החוף עדיין צפוי הגשם לרדת מפעם לפעם. המערכת החורפית תתגבר לקראת הערב, אז יתחזקו הרוחות והגשם ירד מלווה בסופות רעמים בצפון ובמרכז. בשלב זה תורגש ירידה ניכרת בטמפרטורות, והצפות צפויות להתפתח בערי החוף ובמקומות הנמוכים.

שלג בחרמון, הבוקר (צילום: רפאל נוה)
צילום: רפאל נוה

מחר בלילה ובמהלך יום רביעי תגיע המערכת החורפית לשיאה, עם עשרות מילימטרים של גשם שירדו בצפון הארץ ובמרכזה עם חשש כבד להצפות. בעקבות כך ייתכנו עיכובים ושיבושי תנועה לאורך הצירים המרכזיים על הקרקע. במקרה של ראות לקויה ייתכנו גם עיכובים בהמראות ובנחיתות בנתב"ג.

קשת בין פרקי הגשמים (צילום: רני מימון)
קשת בין פרקי הגשמים | צילום: רני מימון

בצהרי יום רביעי הגשם ילך וייחלש, אך הוא יוסיף וילווה אותנו גם ביום חמישי שצפוי להיות חורפי וקר. ביום שישי תורגש ירידה במשקעים, כשבשבת מסתמנת הפוגה קצרה ועלייה בטמפרטורות.