סרטון שפרסם הערב (שני) ארגון "בצלם" תיעד תקרית חמורה, במהלכה נראים פעיל הימין נועם פדרמן יחד עם נוסע נוסף מיידים אבנים לעבר פלסטינים ומשחיתים מכוניות פלסטיניות באזור חברון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התקרית התרחשה ביום חמישי האחרון, אז נסעו השניים במכוניתם בציר המתפללים בחברון. לאחר שצעיר פלסטיני יידה אבנים לעבר רכבם, הם יצאו מהמכונית וניסו לרדוף אחריו. אחרי שלא הצליחו לתפוס את מיידה האבנים, החלו פדרמן והנוסע הנוסף להשליך אבנים לעבר מכוניות פלסטיניות שבמקרה עמדו במקום.

מלבד יידוי האבנים, נראה פעיל הימין אוחז בתבניות ביצים שהיו בתא המטען של אחד הרכבים ומשליך אותן על הרצפה. כעבור מספר דקות הגיעה למקום ניידת משטרה שהפרידה בין הניצים. בתיעוד נראו שוטרים שהגיעו לזירה, לא עיכבו אותם ואפשרו להם לעזוב את המקום.

פדרמן: "המתנחלים איימו לדרוס אותנו"

לדברי פדרמן, מעשיהם נבעו מהגנה עצמית, לאחר שהפלסטינים במקום דרשו לדרוס אותם. "נסעתי לעברו (הפלסטיני) כדי להפחיד אותו ולנסות לנטרל אותו והוא ברח", אמר פדרמן לחדשות 2. "יצאתי מהאוטו, יצא איתי עוד איזה טרמפיסט. רדפנו אחרי הערבים ונכנסנו לאיזו סמטה".

פעיל הימין הוסיף כי "בסמטה זרקו עלינו אבנים מהגגות והערבים שמה התחילו לצעוק: 'יאללה לדרוס אותו'. כל הפעולות שלי היו פעולות הגנה עצמית". לטענתו, גם השלכת תבניות הביצים הייתה חלק מהגנתו העצמית. "הנהגים שמה אמרו לדרוס את היהודים, אז מה זה אם לא הגנה עצמית?".