כיממה לאחר המהומות האלימות באבו סנאן - גוברים הקולות שמנסים לפשר בין הצדדים: בניסיון להרגיע את הרוחות, ביקר היום (שבת) השייח הדרוזי בכפר את פצועי הקטטה ההמונית, דרוזים ומוסלמים כאחד. "עברנו יממה לא פשוטה", אמר לחדשות 2 Online השייח מואפק טריף, מנהיגה הרוחני של העדה הדרוזית. "משעות הלילה אמש אנחנו פועלים בהידברות על מנת לחזור לחיי שגרה ודו-קיום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הקטטה האלימה, אמש
הקטטה באבו סנאן, אמש | צילום: חדשות 2

במהלך היום ביקר השייח טריף את הפצועים, כולל את אלה המוסלמים בבית החולים בנהריה, ונפגש עם בכירי ההנהגה המוסלמית במטרה להוריד את גובה הלהבות שפרצו בצפון בין הדרוזים למוסלמים. לפי גורמים בעדה, המתח בין המוסלמים לדרוזים גבר אחרי פיגוע הדריסה בירושלים, בדברי ההלל בקרב ערביי ישראל על הרג הקצין הדרוזי.

המהומות באבו סנאן, בחודש שעבר
מתח בין ערבים ישראלים לדרוזים. אבו סנאן, | צילום: חדשות 2

על פי חלק מהתושבים, הגעה של מספר צעירים מוסלמים עם כאפיות לבית הספר בכפר היא שהציתה את האש, שהתפשטה עד מהרה ברשתות החברתיות עד שהגיעה לרחוב. "הסיפור כאן הוא לא הכאפיות ואין להפוך את זה לסיפור של כאפיות, מדובר במתח לא פשוט שקיים בין הערבים-הישראלים לדרוזים בגליל על רקע נאמנותם למדינה", אמר גורם בעדה לחדשות 2 Online.

"פועלים לפיוס", השר לשעבר טריף | צילום: AP

השר לשעבר סאלח טריף, בכיר בעדה הדרוזית הדגיש הערב כי נמשכים הניסיונות לבצע סולחה בין הצדדים. "התקבלה החלטה להקים ועדה משותפת כדי להסדיר את העניינים בין הצדדים בצורה רשמית", הדגיש. בנוסף הוחלט לשלוח מסר מרגיע לאוכלוסיות הערביות והדרוזיות ברחבי ישראל, על מנת למנוע עימותים במוקדים נוספים.

סולחה, ארכיון
ניסיון הסולחה, הערב | צילום:

לדברי השר לשעבר טריף, "המצב עדיין מאוד טעון ואני מקווה שהמשטרה תעשה הכול כדי לעצור מהומות נוספות". הוא הדגיש כי בשלב זה לא ניתן להבטיח את קיום הפיוס, מאחר ורבים מהמעורבים בקטטה עדיין מאושפזים בבית החולים. מצבו של אחד מהם מוגדר אנוש והרופאים נאבקים על חייו.