דני דנקנר, ארכיון (צילום: נעה חסלוביצר)
פונה לקבלת טיפול. דנקנר | צילום: נעה חסלוביצר

דני דנקנר, יו"ר בנק הפועלים לשעבר שהורשע בשוחד, מרמה והפרת אמונים, פונה היום (שבת) לטיפול בבית החולים זיו בצפת לאחר שחש ברע. מבית החולים נמסר כי דנקנר, המרצה שלוש שנות מאסר, פונה לבית החולים מכלא חרמון על ידי צוות מד"א והוא נמצא בהכרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחרי בדיקות ראשוניות שנערכו לדנקנר, הוחלט להשאירו לאשפוז בשלב זה. לא נמסרו פרטים אודות מצבו הרפואי.

עו״ד שני אילוז, פרקליטתו של דנקנר, מסרה כי מאז תחילת ריצוי מאסרו, מצבו הרפואי רק הולך ומידרדר. "פניות רבות הועברו לשב״ס, ואני תקווה כי שב״ס ישכיל להעניק לו את הטיפול לו הוא זקוק, ובהמשך לדאוג לתנאי מחייה נאותים שיאפשרו לו להבריא", אמרה אילוז.

בדיוק לפני שנה גזר בית המשפט המחוזי בתל אביב שנת מאסר בפועל על דנקנר, שהורשע במסגרת הסדר טיעון בשורת עבירות ובהן מרמה והפרת אמונים. בנוסף, נגזרו על דנקנר שנת מאסר על תנאי ותשלום קנס בסך מיליון שקל.

בנוסף לשנת המאסר שנגזרה עליו, דנקנר צפוי לרצות עוד שנתיים בכלא לאחר שהורשע במסגרת פרשת הולילנד. דנקנר הורשע בשלוש עבירות של מתן שוחד בפרשה, לאחר שהעביר למאיר רבין, יד ימינו של עד המדינה שמואל דכנר ז"ל 1.3 מיליון שקל במצטבר, על מנת שיעבירם ליעקב אפרתי, לשעבר ראש מינהל מקרקעי ישראל, כדי שזה יטה לטובת דנקנר החלטות בפרשת קרקעות המלח.

מלבד עונש המאסר, נגזר על דנקנר קנס בסך 500 אלף שקלים. בנוסף, הטיל עליו בית המשפט מאסר על תנאי בגובה שנה וחצי וחילוט כספים בסך מיליון שקלים.