בית הספר הדו-לשוני, שנה שעברה (צילום: אריק אבולוף כב"ה ירושלים)
הכתובות בביה"ס, הערב | צילום: אריק אבולוף כב"ה ירושלים
מד האלימות בבירה ממשיך לעלות ופשע שנאה נוסף מכה בעיר: אלמונים הציתו את בית הספר הדו-לשוני בירושלים, מוסד חינוכי ותיק שבו לומדים בצוותא תלמידים יהודים וערבים. כתובות נאצה רוססו במקום, בין היתר נכתב "אין דו-קיום עם סרטן", ו-"כהנא צדק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כוחות רבים של כיבוי והצלה הגיעו למקום ופעלו לכיבוי האש שאחזה במבנה, כשהמוקד שלה היה באחת מכיתות הלימוד. למרבה המזל לא היו נפגעים במקרה. חקירת האירוע הועברה בהנחיית מפקד המחוז, ניצב משה (צ׳יקו) אדרי לחוקרי היחידה המרכזית בירושלים. מפקד המחוז ציין כי מדובר באירוע חמור והנחה את חוקרי היחידה המרכזית לפעול לאיתור ומעצר החשודים.

ריססו כתובות, הציתו ונמלטו (צילום: אריק אבולוף כב"ה ירושלים)
חשד לפשע שנאה בירושלים | צילום: אריק אבולוף כב"ה ירושלים

בשירותי הכבאות אמרו כי "הצוותים בפיקודו של רשף משנה גרשון כהן שהגיעו למקום הבחינו כי השריפה בתוך המבנה. צוותי הכיבוי פרצו למבנה הנעול אשר עשן כבד היתמר מחלונותיו. הצוותים איתרו את מוקד הבעירה בתוך אחת הכיתות בבית הספר. לוחמי האש החלו בפעולות כיבוי, מניעת התפשטות השריפה לכלל המבנה, ואיוורור המקום מהעשן הכבד שהצטבר בו".

מנכ"ל עמותת "יד ביד" המפעילה חמישה בתי ספר דו-לשוניים בישראל ובהם בית הספר בירושלים, שולי דיכטר, מסר בתגובה להצתת המבנה כי "זו אינה התנכלות הראשונה בבית הספר ולמפעל של השותפות האזרחית שלנו. גם אם יצליחו ללכלך את קירות בית הספר לא יצליחו להחריב את המפעל".

עוד הוסיף מנכ"ל העמותה כי "מלבד גינוי חריף והבעות תמיכה, אנו מזמינים את כל הציבור בישראל להצטרף אלינו לבניית שותפות אזרחית בין יהודים וערבים בישראל".

בית הספר הממוקם בשכונת פת הסמוכה לבית צפאפא מהווה עבור רבים בירושלים אי של שפיות, במיוחד בעת הזו שבה המתיחות בין יהודים לערבים הגיעה לשיא חדש. לפני מספר שבועות רוססו על הגדרות בכנסה לבית הספר כתובות "תג מחיר" בתקרית דומה, אז התלמידים במקום צבעו יחד את הכתובות בסמלים של שלום.