ארכיון (צילום: חדשות 2)
זירת התאונה, שלשום | צילום: חדשות 2

"אנחנו מקבלים את תנחומי עם ישראל": אמה של הפעוטה בת השלוש, שנפלה בסוף השבוע מרכב בצומת בית דגן ונהרגה, שוחחה היום (ראשון) בקצרה עם כתבים מחוץ לביתה וחלקה את התחושות הקשות. "זו טרגדיה עצומה למשפחה הקטנה שלנו", אמרה האם, שבן זוגה נמצא במעצר בעקבות התאונה בחשד לרשלנות בחגירת הפעוטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"תודה לכל הגורמים על הפניות והעזרה - איבדנו את הילדה הקטנה שלנו, נורא קשה לדבר על זה עכשיו", הוסיפה האם. "ברגע שנדע את מועד הלוויה נעדכן אתכם, ואז אולי נספר לכם יותר - כרגע נורא קשה לנו לדבר". היום צפוי בן זוגה של האם, בן 38 מאזור הדרום, להתייצב בבית משפט השלום בראשון לציון לדיון נוסף בהארכת מעצרו.

אמש סיפר מוטי עג'מי, ממלא מקום וסגן ראש העיר ראשון לציון, כי האם נסערת מאוד מאז האירוע ומתקשה להירגע: "אחרי התאונה היא אמרה, 'חשבתי שאני לוקחת אותה הביתה. שיש קצת אדום ויהיה בסדר'". "כעת הבדיקה מתמקדת בשאלות האם הפעוטה הייתה חגורה וכיצד נפתחה הדלת", סיפר אמש לחדשות 2 Online סגן-ניצב רמי רז, ראש זרוע מרכז באגף התנועה. "גבינו עדות מהאם, זה היה לא פשוט, אנו עושים זאת לאט ומבינים את הרגישות של המקרה".

זירת האירוע ב-2014 (צילום: חדשות 2)
החשוד: לא ניסיתי להימלט | צילום: חדשות 2

"החשוד נסער ומתקשה לעכל את האירוע"

אתמול, שעות ספורות לאחר התאונה הקטלנית, גברה ההערכה במשטרה כי הנהג, שעזב את הזירה ונעלם למשך כשעתיים, לא נמלט אלא התבלבל בדרכו לבית החולים. בן הזוג אמר לחוקריו כי הוא שרוי בהלם וכי לא התכוון להימלט מהזירה אלא סיכם עם האם כי יפגוש אותה בבית החולים. במשטרה מנסים עדיין להבין מה קרה במהלך השעתיים שבהן נעדר, עד שאותר לבסוף סמוך לבית החולים אסף הרופא.

פרקליטו של החשוד, עו"ד איתי בן נון מטעם הסניגוריה הציבורית, ביקר את הנהג בכלא ניצן ומסר לחדשות 2 Online לאחר הביקור: "מדובר במקרה מזוויע שמזעזע את כולנו. מרשי עדיין המום מכל האירוע. הוא נסער ומתקשה לעכל את אשר אירע.

"הם בני זוג מזה חצי שנה והוא הסיע את הילדות עשרות פעמים. לטענתו, מיד כשהפעוטה נפלה הוא עצר וסייע ככל האפשר עד להגעת האמבולנסים, המשטרה הייתה זו שהורתה לו להגיע עצמאית לבית החולים וכך עשה. אין יסוד לטענה כי ניסה להימלט". הפרקליט הוסיף כי האם מיד לאחר התאונה לא יכולה הייתה לתפקד, היא הייתה בהיסטריה, והוא זה שניסה לסייע".