אלק קולינס עוקב בדריכות מביתו שבקיבוץ כפר הנשיא, אחרי עדכוני החדשות מהממלכה המאוחדת. זו לא סתם סקרנות, זו מעורבות – אחרי הכל, יש לו עניין אישי עם המועמד המוביל לראשות המפלגה השמרנית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ביולי 1984, כשהוא בחופשת קיץ מהלימודים, הגיע בוריס ג'ונסון, מי שאוחז בסיכוי לא רע לעמוד החל ממחר בראשות ממשלת בריטניה, להתנדב בקיבוץ שבגליל העליון. הוא ואחותו רייצ'ל התארחו אצל אלק ואשתו, שהתקשו אז להבחין שמולם עומד פוליטיקאי מבטיח. "הוא היה בחור עליז, לא רוצה לומר ליצן - אבל גם אני ליצן", נזכר קולינס. "חיבבנו אחד את השני. אם היית שואל אותי אז אם הוא יהיה ראש ממשלה, ספק אם הייתי אומר כן".

ג'ונסון הצעיר שובץ תחילה במטבח הקיבוץ, אחר כך עבר למכבסה אבל בסופו של דבר החזיק בקושי שבועיים במשמרות עד שהמשיך לטייל בארץ. "אני לא חושב שלעבוד פיזית היה רעיון שלו", אומר קולינס. "הוא עבד במכבסה עם כל הכביסה, ואומרים באנגלית שהוא יכול לטפל בכל הלכלוכים של המדינה, הכביסה המלוכלכת להערכתי האישית, האהבה לארץ ישראל הייתה לו אז", הוא מוסיף. "הוא התלהב ממה שראה בארץ".

ג'ונסון עצמו טוען שיש לו רק זכרונות טובים מהחוויה. "הייתי פה לראשונה לפני 30 שנה כשהלכתי להתנדב בקיבוץ", סיפר בריאיון לחדשות לפני ארבע שנים. "אני לא חושב שתרמתי לכלכלה הישראלית וכלכלה השתנתה פה משמעותית יש פה סטרטאפים נפלאים".

אך על אף תשומת הלב המחודשת שלה אולי יזכה הקיבוץ בקרוב, חלק מהחברים הוותיקים בכפר הנשיא מסרבים להתרגש ומזכירים שבשבילים האלו כבר התהלכו בעבר מפורסמים אחרים כמו קרול תאצ'ר, ביתה של אשת הברזל הבריטית שהגיעה לביקור, וגם בנו של נשיא צרפת מיטראן: "הוא לא שונה ממתנדבים אחרים שהגיעו אלינו".