יוזמה מרגשת של עירית ראשון לציון, בשיתוף מצילי הים ובני הנוער בעיר, תסייע לבעלי מוגבלויות להגיע עד לחוף ולרחוץ בים. בעזרת מסלול וכיסאות גלגלים מיוחדים עם גלגלי בלון - יוכלו בעלי המוגבלויות להגיע ממש עד המים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

חוף הנכים בראשון לציון, המונגש לבעלי מוגבלויות, יתמלא בקיץ הקרוב בנכים ואנשים עם מוגבלויות שישמחו להזדמנות להגיע עם כיסא גלגלים היישר לתוך המים, יכולת שלא מתאפשרת ברוב החופים.

מי שיעזור להם יהיו בני נוער שהוכשרו כעוזרי מציל והמצילים עצמם. הסככה באזור המונגש נצבעה בצבע כחול ובמקום הוצב תמרור והותקן מסלול מיוחד. בנוסף נרכשו שני כסאות גלגלים ייעודיים מיוחדים - שאליהם מחוברים גלגלי בלון המאפשרים הגעה נוחה למים.

"התפקיד שלנו הוא לאפשר לתושבים עם מוגבלות וצרכים מיוחדים ליהנות מאותם שירותים כמו כל התושבים", אמר ראש עירית ראשון לציון רז קינסטליך. "המיזם הזה מרגש אותי במיוחד, לראות את האושר על פניהם - שווה את הכל".

גם ולנטינה טימושנקו, אימו של ולדיק בן ה 22 המתנייד בכיסא גלגלים והליכון, שמחה על ההזדמנות שניתנה לבנה: "גם הילדים שלנו שמחים לצאת מארבע קירות ולהרגיש שהם שווים עם כולם".

"בתקופה האחרונה נוכחנו לדעת שיש מודעות בציבור ובמיוחד אצל ראשי ערים שבעלי מוגבלויות הם אנשים שנזקקים לסיוע ותמיכת הציבור הרחב בנגישות", סיפר לביא נאור, מוביל מאבק הנכים. "שמחתי היום בשביל כל תושבי ראשון לציון - נמשיך לקדם כל תוכנית שתסייע לבעלי מוגבלויות במדינה".

השירות המיוחד יהיה פתוח לציבור הרחב ויינתן מדי יום רביעי, על ידי עוזרי המציל ובפיקוח מצילי החוף. השירות יינתן בין השעות 14:00- 19:00, עד סוף חופשת הקיץ.

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il