לאה גודלין, אימו של סגן הדר גולדין ז"ל, קיבלה לפני יומיים טלפון בהול מלשכת ראש הממשלה, שאחרי חודשים ארוכים של נתק ביקש לפגוש אותה בדחיפות יחד עם יתר הורי השבויים והנעדרים. חלק מהמוזמנים קיוו שנתניהו יבשר להם בחגיגיות על החזרת בניהם, אך התאכזבו כשנאלצו להסתפק בהזמנה להשתתף באירוע באו"ם. כעת, מספרת האם השכולה בריאיון על הפגישה המקוממת - ועל המאבק המתמשך להשבת בנה לישראל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

"ראש הממשלה מזמין, אומר שיש פה משהו מאוד משמעותי בלי להגיד מה", סיפרה גולדין. "זהבה שאול, שהגיעה מטבריה וישבה שם בקושי, אמרה לו: 'כל הלילה לא ישנתי וחשבתי שאתה כבר מביא לי את אורון'. בדיוק ככה לגביי - זה גם מה שאני חשבתי".

בפגישה, הציע ראש הממשלה שהמשפחות ישתתפו בכנס של האו"ם בניו יורק כדי להגביר את המודעות להשבת הבנים. "עכשיו הוא מתעורר? לשלוח אותנו למשהו טקסי שעברנו אותו כבר לפני שנתיים וחצי? זו שערורייה", הוסיפה האם השכולה. כשנשאלה אם הסיבה להזמנה המפתיעה היא העובדה שיום הציון למלאת 5 שנים למבצע "צוק איתן" מתקרב ולצדו הבחירות, ענתה גולדין: "כן. אחרת אני לא יודעת להסביר את זה".

בני הזוג גולדין ונתניהו (צילום: החדשות)
בני הזוג גולדין ונתניהו | צילום: החדשות

גולדין המשיכה בביקורת כלפי נתניהו: "יום האזכרה הוא יום קשה לכל המשפחות. זה פשוט לסובב את הסכין בלב ופתאום מתברר לנו שהוא שולח אותנו לטיול תענוגות בניו יורק. מה זה אומר? חמש שנים אתה לא עושה כלום. אתה הבטחת לנו שלא תהיה הסדרה בלי להשיב את החיילים. הנה עכשיו יש לך את כל הכלים, אז למה את לא עושה את זה?".

אחרי חצי שעה בפגישה, קמה גולדין ועזבה בדמעות את החדר. "לא יכולתי יותר להיות שם", סיפרה. "יש גבול לכמה יכולים לתקוע לי את הסכין בלב ולסובב - כאילו אני כלום. אני לא כלום". למרות המאבק הקשה, הבהירה גולדין כי אין בכוונתה להפסיק להילחם: "אין לי ייאוש. במשפחת גולדין אין ייאוש - אנחנו דור שני לשורדי שואה, מסתכלים קדימה. אנחנו את הדר נחזיר, ומי שיחזיר אותו זה ראש הממשלה ששלח אותו למלחמה".

"מאמינה שרעיית רה"מ תדע להגיד לו את המילים הנכונות"

אחרי שפורסם כי גולדין ניהלה שתי שיחות טלפון טעונות עם רעיית ראש הממשלה, היא מצאה את עצמה לפני שבועיים במפגש מפתיע עם הזוג נתניהו בסוף אירוע: "ראש ממשלה לא התלהב כשהוא ראה אותי. זו גברת ראש הממשלה שפרשה ידיים והתנהגה בצורה הכי אנושית, ועל כך אני מודה לה כי אני לא ידעתי מה לעשות".

"היחסים ביני לגברת נתניהו הם מצוינים", הבהירה. "היא ביקרה אותנו בכל התערוכות, הסתכלנו אחת על השנייה וראש הממשלה הסיט את מבטו הצידה. היא אמרה: 'אני רוצה לתת לך חיבוק מאימא לאימא'. אמרתי בבקשה, והתחבקנו".

"אמרתי לה שאני חושבת שכדאי שניפגש", הוסיפה גולדין. "היא אמרה 'כן' והם המשיכו. אני מקווה לפגוש אותה כי אני מאמינה שכאימא היא יודעת להגיד לו (רה"מ נתניהו) את המילים הנכונות".

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "לצד המאמצים של ראש הממשלה והמדינה להשיב את הבנים הביתה, רה"מ נתניהו ממשיך לפעול בכל דרך ולכן זימן את משפחות השבויים והנעדרים ללשכתו כדי להציג להם את ההצעה לדיון נוסף באו"ם בהובלת ארה"ב ובתיאום עם ישראל. ראש הממשלה נתניהו מבין את כאב המשפחות וימשיך לעשות הכל כדי להשיב את הבנים הביתה".