אביו של סולימאן מתאבל בזירה (צילום: החדשות)
אביו של סולימאן מתאבל בזירה | צילום: החדשות

הטרגדיה בלכיש: בשימוע שערכה המשטרה לבעליו של הפארק האתגרי הסמוך לקריית גת, בו נהרג אתמול סולימאן ג'ברין בן ה-10, לאחר שענף כבד קרס עליו, הוחלט כי יוטל צו סגירה למקום ללא הגבלת זמן. ממצאי החקירה עד כה מעלים כי בניגוד לטענה הראשונית, המקום פעל ללא רישיון עסק כחוק. במקביל נמשכת חקירת המשטרה אודות האירוע הטראגי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המשטרה מסרה כי "בתום הליך השימוע הורה קצין המשטרה על צו סגירה. למשך זמן שאינו מוגבל עד שבעלי המקום יסדיר את היבטי הבטיחות וימציא לכך אישורים מתאימים מכלל הגופים הרלוונטיים".

אתמול, שעות לאחר שג'ברין נהרג, ראש המועצה האזורית אל קסום אמר שמדובר באסון צפוי מראש שיכול היה להיות גדול הרבה יותר. ראש המועצה קרא לסגור את האתר שבו אירע האסון: "לסגור את הפארק הזה לאלתר, הוא מהווה סכנת חיים לילדים".

החלק שנפל וגרם למותו של הילד (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
החלק שנפל וגרם למותו של הילד | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

"קיבלתי טלפון ב-9:40 בבוקר היום שעץ נפל על ילד באקשן פארק בלכיש, בדרך קיבלנו עוד טלפון שהילד נפטר", שיחזר ראש המועצה סאלם אל ארטש. "זה אירוע קשה, בנס לא היה אסון גדול - היו כאן 5 ילדים שישבו על השולחן הבוקר, שישר זיהו את העץ שנפל והצליחו לברוח. העץ נפל ישר על הראש של הילד והוא נפטר במקום".

"אנחנו עדיין לא ביצענו תחקיר וגם לא משרד החינוך, אנחנו נלמד את האירוע היטב על מנת להפיק ממנו לקחים גם לפארק, אבל איך שאני מסתכל על העצים כאן זאת סכנת חיים", הוסיף. "עצים בגובה של 30 מטר עם ענפים שאמורים ליפול כל רגע; אני מבקש לסגור את הפארק הזה לאלתר, הוא מהווה סכנת חיים לילדים. זה אירוע קשה ואני מצטער".

_OBJ

ג'ברין נהרג אתמול ב"אקשן פארק" שבאזור קריית גת. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהוזנקו למקום הבחינו בילד בן ה-10 כשהוא עם חבלה קשה בראשו ובמצב קריטי. הם החלו להעניק לו טיפול ראשוני אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותו. חוקרי המשטרה שהגיעו לזירה פתחו בחקירת המקרה.

רונן שמם וישראל בן יהודה, פרמדיק וחובש בכיר במד"א שהגיעו לזירת האירוע, סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו ענף עץ גדול שקרס על ספסל שעליו ישב הילד. הילד היה מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה, עם פגיעת ראש קשה. ביצענו בדיקות רפואיות. מצבו היה קריטי, ובתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותו".