משפחתו של סלומון טקה ז"ל הגיעה הבוקר (שני) לבית העלמין ועלתה לקברו של הבן בתום השבעה. האם נפלה על קברו של בנה בבכי וחבר של המשפחה, אסף גבנה, אמר מעל הקבר: "תדע שאנחנו אוהבים אותך. תדע שהצלחת לחבר רבבות של אנשים". הבוקר נפגשו נציגי המשפחה עם מנהלת מח"ש, והודיעו לפני הפגישה שלא יקבלו שום תוצאה מלבד הרשעה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

אביו של סלומון, וורקה טקה, אמר מעל קברו: "הקבר עדיין טרי ועדיין ממשיכים לפגוע בילד. די לפגיעה, די לדיכוי, די לגזענות. שזה יהיה הפרח האחרון שאנחנו נקבור. שיהיה דין ומשפט צדק. הקריאה שלי היא קודם כול למקבלי ההחלטות. לעשות שינו יסודי, להילחם בגזענות, להילחם בשיטור יתר ולהפסיק להרוג את הילדים שלנו".

"אנחנו נושאים צלקת לכל החיים, הוסיף האב. "התקווה היא שהשופטים בירושלים יעשו צדק. שהשופט יראה חלילה כאילו בנו נהרג. ואם כל אחד יחשוב ככה אז הצדק יצא לאור. הכדורים מחפשים את הילדים שלנו". "זה בכי שיימשך הרבה זמן זה לא בכי שייעצר פה", אמר גבנה, חבר המשפחה. "אם הוא שומע אותם הם פה בשבילו, הם פה עבורו, הם יזכרו אותו לעד".

סלמון טקה ז"ל. שזה יהיה הפרח האחרון" (צילום: מהאינסטגרם, חדשות)
סלמון טקה ז"ל. שזה יהיה הפרח האחרון" | צילום: מהאינסטגרם, חדשות

"אני רוצה להגיד לך סלומון אח שלי, אתה לא מבין כמה אהבה וכמה אחדות השארת פה", אמר גבנה. "כמה לבבות הצלחת להוציא החוצה. כמה אנשים חיברת. רואים את האבא והאמא נקרעים, אבל אני רוצה שתדע שהם מאמינים במה שהם חינכו אותך. מאמינים בדרך של שלום ולא באלימות, להתאבל בשקט. תדע שאנחנו אוהבים אותך. תדע שהצלחת לחבר רבבות של אנשים. יהי זכרך ברוך ותהיה נשמתך צרורה בגן עדן".

כשנשאל על הפגישה עם מח"ש ועל ההדלפות מהחקירה אמר גבנה: "איבדנו תקווה. לא רוצה לדבר בשם המשפחה אבל אולי עדיף שמח"ש לא יבואו. ראינו שהכתובת הייתה על הקיר, תוצאות החקירה כתובות על הקיר. עשו לילד הזה שיימינג הוציאו דיבה התוצאות כבר ידועות". לגבי ההפגנות אמר: "נתכנן את המהלכים שלנו באופן מסודר. נמשיך במחאות לא אלימות, מחאות כואבות, שיביאו הרבה אנשים‎".

"אמא תעשי שלא אהיה הקורבן הבא" (צילום: חדשות)
"אמא תעשי שלא אהיה הקורבן הבא" | צילום: חדשות

"מי שנושא באחריות זה ראש הממשלה", אמר גבנה. "הגיע הזמן שתשמע את צעקת הבנים, שתשמע את צעקת האבות, את צעקת האם. תשמע את הצעקה הזאת. הצעקה של האנשים, של הרחוב. די - מאסנו בוועדות, במסקנות ובמפגשים. זה אולי טוב לעיתונות, אבל לנו נמאס. קח אחריות אישית, תגלה מנהיגות ותבוא להסתכל בעיניים של המשפחה הזו".

"אני לא רוצה להאמין שנתת הוראה לעצור ולהפעיל כוח נגד הילדים האלה שזועקים, הילדים האלה שנטמנים בטרם עת", בוסיף גבנה. "אנחנו משלמים מחיר יקר, מחיר אינסוף, מחיר שאי אפשר לתאר אותו - די למחיר הזה. בידך לבלום את זה. צריך להגיד את זה - מספיק ודי".

מחאות יוצאי אתיופיה (צילום: החדשות)
המחאות צפויות להתחדש. חסימות הכבישים | צילום: החדשות

פרקליטי המשפחה ונציגת המשפחה הגיעו הבוקר לפגישה עם ראשת מח"ש, עו"ד קרן בר מנחם, המשנה לפרקליט המדינה, עו"ד שלמה למברגר ומספר פרקליטי מח"ש שעוסקים בתיק. הפגישה ארכה שעתיים וחצי עם כניסתם אמרה נציגת המשפחה, בת דודתו של סלומון טקה, שהמשפחה לא תסכים לקבל שום תוצאה אחרת של חקירת מח"ש מלבד הרשעה של השוטר היורה, ושליחתו לעונש מאסר בפועל. "כל תוצאה אחרת תחזיר את המחאה לרחובות".‎

אחרי שמשפחתו של סלומון ביקשה מהמפגינים לחכות עד לתום השבעה, אירועי המחאה צפויים להתחדש היום במספר מוקדים במקביל. צעדת האמהות תיערך בשעות אחר הצהריים מול קריית הממשלה בתל אביב. העצרת, בהובלת נשים, תתקיים תחת הכותרת "אמא, תעשי שלא אהיה הקורבן הבא". בעצרת תנאם חברת הכנסת פנינה תמנו שטה, וידברו משפחות של נפגעי פעולות שיטור יתר.