היחידה לתיאום המאבק בגזענות במשרד המשפטים פנתה אתמול (רביעי) לראש אגף חקירות ומודיעין בדרישה לפתוח בחקירה בעקבות התיעוד שפורסם במהדורה המרכזית שבו נראה נהג מונית כולא ילד ממוצא אתיופי ברכבו ומסרב להורידו. הנהג מסביר בסרטון לילד בן ה-11 שמעשיו מגיעים כנקמה על פקקים שנוצרו בעקבות מחאות בני העדה על רקע מותו של סלמון טקה ז"ל.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

במכתב ששלחה היחידה לראש האגף, ניצב גדי סיסו, ציינו כי מהסרטון ניתן להתרשם כי הקטין מפוחד ומבוהל ממעשה הנהג. "מצפייה בסרטון עולה חשד כי מעשיו של הנהג עולים כדי עבירות שונות בהן חטיפת אדם בכוונה שייכלא שלא כחוק, איומים, פגיעה בפרטיות ועבירות נוספות, וכל אלו, כביכול, מתוך מניע של גזענות", נכתב בפנייה.

"במידה וממצאי החקירה יאמתו את החשדות, מדובר, לכאורה, באירוע חמור של חטיפת קטין בן 11 לשם כליאה והתעללות בו - וזאת על רקע גזעני ותוך פגיעה בפרטיותו של הקטין לצד ביצוע עבירות נוספות", אמר ראש היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות, עו"ד אווקה זנה. "לביצוע עבירה פלילית ממניע גזעני, לכאורה, ישנה חומרה נוספת, ויש לפעול למיצוי כל חומרת הדין כנגד המבצעים עבירות על רקע גזעני ולהיאבק בתופעות אלו בעוצמה ובנחישות".

בתחילת השבוע פורסם כי הילד ממוצא אתיופי עלה לרכב שאסף אותו לפעילות אחר הצהריים, והופתע לגלות שהנהג החליט "לנקום" בו על כך שבשבוע שעבר חסמו המפגינים כבישים רבים ברחבי הארץ וגרמו לפקקי ענק. הקטין, שספק אם השתתף בהפגנות, לא יכול היה להימלט.

"אתם תקעתם אותי בפקק שעתיים", אמר הנהג לקטין המבוהל. "אני אראה לך מה זה, אתה בא איתי עכשיו לנתניה". הנער שלא ידע כיצד לנהוג ביקש להצדיק את החסימות ואמר: "הרגו אתיופי מה?". והנהג עונה לו במפתיע: "מה זה הרגו אתיופי? זה לא מעניין אותי".